Apple pozywa Samsunga. Galaxy Tab to skopiowany iPad?

Przed nami kolejny odcinek telenoweli pt. "Wojna patentowa". Apple oskarża Samsunga o to, że smartfony i tablety z linii Galaxy to kopie iPhone'a i iPada, które naruszają patenty i znak towarowy firmy.

Apple złożyło w piątek pozew do sądu okręgowego w San Francisco. Dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że w akcie oskarżenia przeciwko Samsungowi wytoczone zostały "ciężkie działa". Produkty z linii Galaxy miałyby naruszać liczne patenty firmy i zapożyczać szatę graficzną urządzeń Apple.

Prawnicy Apple zaprezentowali m.in. zdjęcie tabletu Galaxy Tab, a obok bardzo podobne, wcześniejsze zdjęcie iPada. Co ciekawe, Samsung miał nawet kopiować pomysły marketingowe konkurenta (np. ułożenie ikon na oficjalnym zrzucie ekranu).

Zobacz również:

  • Kolejny chiński producent wypuści swój tablet! Co wiemy o nowym urządzeniu vivo?
  • Amazon.pl - najlepsze promocje/oferty/wyprzedaże [20.01.2022]

Ciekawe, że sprawa dotyczy właśnie Samsunga, czyli firmy, która znana jest nie tylko jako konkurent Apple, ale też dostawca procesorów dla iPada i innych urządzeń tej firmy. Warto zauważyć, że koreańska firma te same podzespoły użyte w iPadzie wykorzystała także we własnej linii Galaxy.

Apple twierdzi, ze początkowe wersje smartfonów i tabletów Galaxy były zupełnie inne. Dopiero z czasem, wzorując się na iPadzie, Samsung zdecydował się zmienić własne projekty.

Firma Steve'a Jobsa prowadzi też rozprawy przeciwko HTC i Nokii. Apple twierdzi, że niektóre telefony tych firm łamią co najmniej pięć należących do niej patentów.