Apple pracuje nad "iPhone 2,1". Następca iPhone'a w drodze?

W ostatnich dniach pojawiło się wiele nowych informacji związanych z projektem "iPhone 2,1" firmy Apple. Serwisy MacRumors oraz PinchMedia postanowiły przygotować niewielkie podsumowania, w których zamieściły wszystkie dotychczasowe plotki dotyczące oficjalnego "następcy iPhone'a". Co udało znaleźć się redaktorom?

Wczoraj okazało się, że najnowszy iPhone 2.x Firmware przypadkowo dostarcza dowodów na kolejną generację iPhone'a, czyli tajemniczego "iPhone2,1". Fani marki znaleźli w USBDeviceConfiguration.plist wspomniane wyżej oznaczenie "2,1", które na pewno nie odnosi się do żadnej wersji smartfona obecnej na rynku:

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Oczywiście w sieci natychmiast zaroiło się od mniej lub bardziej aktualnych plotek związanych z urządzeniem. Jakie sekrety kryje za sobą "iPhone2,1"? Poniżej przedstawimy listę najświeższych faktów oraz pogłosek:

- Pierwsza aplikacja, która w opisie miała uwzględnioną obsługę "iPhone'a 2,1" pojawiła się w październiku 2008 roku

- W grudniu 2008 roku odnotowano kilka innych aplikacji przeznaczonych na "iPhone'a 2,1"

- Namierzanie geolokacyjne wskazało, że "iPhone 2,1" jako aktywne urządzenie pojawia się niemal wyłącznie w południowej części San Francisco Bay Area

- Większość połączeń urządzenia dokonywana była za pomocą Wi-Fi, choć zdarzało się również, że "iPhone 2,1" wykorzystywał sieć AT&T's

- Odnotowane aplikacje wyglądały na większe niż obecne w pierwotnym smartfonie.

- Według plotek "iPhone 2,1" mna obsługiwać wielordzeniowe CPU i możliwe, że również wielordzeniowe GPU. Pewne jest natomiast, że Apple sformułowało własny zespół inżynierów, którzy pracują nad nową technologią wykorzystywania mocy procesorów.

Źródła: MacRumors, PinchMedia, VentureBeat