Apple pracuje nad iPhonem z portem USB-C! Mamy potwierdzenie

Apple nie planuje przejścia z Lightning na USB-C najwcześniej do 2023 roku, a tegoroczne iPhone'y nadal będą wyposażone w port Lightning. Zmiany możemy spodziewać się najwcześniej za rok.

iPhone 15 USB-C

Fot. MacRumors

Jak donosi Mark Gurman z Bloomberga, Apple rzeczywiście testuje iPhone'y wyposażone w porty USB-C zamiast Lightning. Firma z Cupertino nie planuje przejścia z Lightning na USB-C najwcześniej do 2023 roku, a tegoroczne modele z serii iPhone 14 nadal będą wyposażone w port Lightning.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o potencjalnej zamianie na USB-C od analityka Apple Ming-Chi Kuo, który na początku tego tygodnia powiedział, że Apple planuje porzucić port Lightning na rzecz portu USB-C w modelach iPhone'a 15 z 2023 roku.

Zobacz również:

Apple może planować taką zmianę ze względu na wymagania prawne, które mogą zostać wdrożone w Europie. Unia Europejska pracuje nad przepisami, które wymagałyby od Apple stosowania technologii USB-C we wszystkich swoich produktach, w iPhone'ach, iPadach i słuchawkach AirPods. W przypadku uchwalenia tych przepisów, wszystkie urządzenia sprzedawane w Europie musiałyby mieć uniwersalny port USB-C, więc Apple musiałoby dostarczać w Europie specjalne modele iPhone'ów z portem USB-C.

Jeśli Apple zdecyduje się na przejście na USB-C, Gurman twierdzi, że firma zaproponuje przejściówkę, która pozwoli iPhone'om z USB-C łączyć się z akcesoriami wyposażonymi w porty Lightning. Porty USB-C pozwoliłyby na szybsze ładowanie i przesyłanie danych, a ponadto dostosowałyby iPhone'a do modeli Maca i iPada, które już korzystają z USB-C.