Apple pracuje nad nowym etui do iPhone'a z podwójnym ładowaniem Qi

Apple przygotowuje nowe akcesorium specjalnie na premierę iPhone'a 12. Pokrowiec zaoferuje wsparcie dla dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego Qi.

Apple posiada w swojej ofercie różnego rodzaju akcesoria do iPhone'a. W Cupertino trwają właśnie prace nad nowym etui, któremu najbliżej do Smart Battery Case.

Render iPhone'a 12 Pro Max
Źródło: gizchina.com

Render iPhone'a 12 Pro Max

Źródło: gizchina.com

Smart Battery Case po raz pierwszy pojawiło się jako akcesorium do iPhone'a 6/6S, a z czasem pojawiły się modele dla nowszych iPhonów. Każde etui ma kilka cech charakterystycznych. Oferuje wbudowanego powerbanka i łączy się z telefonem za pośrednictwem złącza Lightning. Okazuje się, że kolejna generacja Smart Battery Case może wykorzystywać dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi.

Apple opatentowało właśnie nowe etui do smartfona, które posiada wbudowaną ładowarkę bezprzewodową. Opis patentowy wskazuje, że obudowę wyposażono w dwie cewki znajdujące się po przeciwległych stronach baterii. Oznacz to, że iPhone z nowym etui Smart Battery Case będzie w stanie ładować indukcyjnie akcesoria takie, jak słuchawki AirPods 2 z etui wspierającym ładowanie bezprzewodowe.

Ładowarka będzie również w stanie ładować się bezprzewodowe oraz ładować iPhone'a bez wykorzystania żadnych przewodów. Ming Chi Kuo informuje, że nowe etui projektowane jest specjalnie dla iPhone'a na 2021 rok, który nie zaoferuje portu do ładowania.

Po tym, jak Unia Europejska rozpoczęła wymuszanie stosowania jednolitego systemu ładowania urządzeń przenośnych pod karą sporych grzywien finansowych, Apple ma rzekomo porzucić autorskie złącze Lightning. Tego rodzaju port obecny jest w iPhone'ach i innych urządzeniach mobilnych Apple od 2012 roku.

iPhone Xr i akcesorium z Lightning
Źródło: macworld.com

iPhone Xr i akcesorium z Lightning

Źródło: macworld.com

Okazuje się jednak, że Apple nie ma zamiaru zastosować port USB Typu C tak, jak w najnowszych modelach iPad'a Pro. iPhone 12, który pojawi się na rynku we wrześniu będzie jednocześnie ostatnim modelem iPhone'a wyposażonym w port ładowania. Kolejnej generacje zaoferują jedynie ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o nadchodzącym iPhone 12.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11

Źródło: gizchina.com