Apple pracuje nad składanym smartfonem złożonym z dwóch elementów

Gigant z Cupertino szykuje odpowiedź dla Surface Duo.

Od czasu, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze składane smartfony mija już rok, a Apple nadal nie poinformowało oficjalnie, że pracuje nad tego typu sprzętem. Fakt, że inżynierowie w Cupertino pracują nad urządzeniem z elastycznym ekranem jest niezaprzeczalny. Dowodami są między innymi patenty, które co jakiś czas są zgłaszane do urzędów patentowych.

Apple pracuje nad składanym smartfonem złożonym z dwóch elementów

Źródło: pcworld.com

Moda na składane urządzenia o wyrafinowanej konstrukcji trwa w najlepsze, a każdy szanujący się producent chce mieć w swoim portfolio przynajmniej jedno takie urządzenie. Najnowsze informacje przekazane przez portal Windows Latest wskazują, że Apple pracuje nad niecodziennym projektem, który może posłużyć w przyszłości do budowy składanego urządzenia z elastycznym ekranem.

Zobacz również:

  • Od M1X do 5G. Apple dąży do kontroli absolutnej! Co dalej?
  • Składany iPhone? Zapomnij! Premiera odroczna na wiele miesięcy
  • Recenzja: Samsung Galaxy Z Flip 5G

Co ważne patent został pierwotnie zgłoszony jeszcze w 2017 roku, ale Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało go dopiero 10 marca 2020 roku. Patent zakłada połączenie dwóch urządzeń i współdzielenie pomiędzy nimi zasobów sprzętowych oraz programowych. Całość ma odbywać się poprzez połączenie krawędzi urządzeń.

"Wiele urządzeń elektronicznych może być używanych razem w jednym systemie. Urządzenia elektroniczne mogą wykorzystywać pomiary czujników i inne informacje do wykrywania, kiedy krawędź pierwszego urządzenia elektronicznego przylega do krawędzi drugiego urządzenia elektronicznego. W odpowiedzi na wykrycie przylegania krawędzi pierwszego i drugiego urządzenia, urządzenia te mogą przejść z niezależnego trybu pracy, w którym każde urządzenie działa osobno, do wspólnego trybu pracy, w którym zasoby urządzeń są współdzielone. W trybie wspólnego działania, obrazy mogą rozciągać się na wyświetlacze w urządzeniach, głośniki w urządzeniach mogą być używane do odtwarzania różnych kanałów ścieżki dźwiękowej, kamery i inne czujniki mogą być używane we współpracy ze sobą, a inne zasoby mogą być współdzielone. Składniki magnetyczne mogą utrzymywać urządzenia razem w różnych orientacjach."

Oznacza to, że Apple może pracować nad iPhone'm, który w łatwy sposób zamieni się w iPad'a poprzez dołączenie drugiego elementu. Czas pokaże, czy na rynku faktycznie pojawi się urządzenie z tym systemem.

Źródło: phonearena.com