Apple prezentuje dziesiątki prototypowych iPhone'ów

Trwający właśnie proces pomiędzy firmami Samsung i Apple to okazja do przeprowadzenia wielu interesujących prezentacji. Dzięki jednej z nich otrzymaliśmy np. możliwość zapoznania się z dziesiątkami prototypowych iPhone'ów.

Dzięki trwającemu właśnie przez amerykańskim sądem procesowi dowiedzieliśmy się już o:

- dwóch nowych smartfonach Samsunga pracujących pod kontrolą Windows Phone 8

- tablecie Samsunga mogącym konkurować pod względem jakości obrazu z nowym iPadem

Teraz kolej na Apple

Kolejne interesujące informacje dotyczą firmy Apple. W sądzie pojawił się bowiem pracujący na stanowisku projektanta przemysłowego Chris Stringer. Podczas złożonych zeznań przyznał on. m.in., że nad projektami nowych "jabłkowych" urządzeń pracuje niewielka grupa 15-16 osób, która po wielkiej burzy mózgów tworzy wiele szkiców. Spośród nich wybierane są następnie te o największym potencjale i na ich podstawie tworzone są fizyczne modele.

"Naszym zadaniem jest wyobrazić sobie produkty, które nie istnieją i wprowadzić je w życie. Jesteśmy bardzo maniakalną grupą ludzi" - powiedział Stringer przyznając jednocześnie, że w trakcie prac nad nowym produktem niekiedy na potrzeby jednego elementu opracowywanych jest 50 projektów.

Według serwisu The Verge Stringer zaprezentował przed sądem blisko 40 prototypowych modeli, dzięki którym powstał iPhone. Ich zdjęcia znajdziecie tutaj.

_______________

Nie spodziewałem się, że irytujące większość z nas procesy związane z łamaniem patentów będą pozwalały dotrzeć do tylu interesujących informacji. Czekam na kolejne:)