Apple prezentuje nowości: iBook SE, PowerBook (Pismo) i szybsze Power Maki G4

Na targach Macworld Expo, które właśnie rozpoczęły się w Tokio, Steve Jobs, szef Apple'a, przedstawił miłośnikom Macintoshy najnowsze produkty firmy.

O wszystkich urządzeniach zaprezentowanych przez Apple'a w Tokio, mówiło się już na długo przed ich oficjalnym debiutem. Tak więc baczni obserwatorzy ,Macintoshowej sceny" nie byli zaskoczeni.

Firma spełniła wreszcie swoje obietnice i przedstawiła nowego PowerBooka - Pismo. Komputer jest wyposażony w procesor G3, działający z prędkością 500 MHz. Ma wbudowane dwa porty FireWire i AirPort, pozwalający na bezprzewodowy transfer danych. Według Apple'a Pismo to najszybszy laptop na świecie. Imponujący jest również czas pracy baterii nowego PowerBooka - bez podłączania do prądu komputer funkcjonuje około 10 godzin.

Wśród iBooków pojawiła się ,gwiazda" - iBook Special Edition. Komputer w grafitowym kolorze wyposażono w procesor G3 (366 MHz). Starsze modele kolorowych laptopów ulepszono - będą teraz sprzedawane z 64 MB RAM-u i dyskiem twardym o pojemności 6 GB (bez zmiany ceny). Nie ulegnie też zmianie cena nowych G4, które zostały ,podkręcone" o 50 MHz. Najwolniejszym komputerem jest więc obecnie PowerMac G4 o prędkości 400 MHz, a najszybszym model 500 MHz-owy.


Zobacz również