Apple projektuje elastyczne baterie do składanego iPhone'a/iPad'a

Gigant z Cupertino ma dosyć niecodzienne podejście do składanych urządzeń. Apple projektuje elastyczną baterię.

Apple jest jednym z niewielu gigantów technologicznych, którzy w dalszym ciagu nie zaprezentowali swojego urządzenia z elastycznym ekranem.

Apple projektuje elastyczne baterie do składanego iPhone'a/iPad'a

Źródło: macworld.com

Najnowsze informacje donoszą, ze w Cupertino pomimo pandemii COVID-19 prace trwają w najlepsze. Inżynierowie opracowują właśnie elastyczną baterię, która zostanie wykorzystania w przyszłych składanych urządzeniach z logo Apple na obudowie. Mowa o iPhone'ie i iPad'zie. Możliwe także, że elastyczna bateria zostanie umieszczona również w innych urządzeniach, jak Macbook. Nowa technologia ma pozwolić na implementacje baterii o większej pojemności na tej samej powierzchni. Urządzenia Apple słyną z dobrych czasów pracy na baterii, ale mimo to wyposażane są w ogniwa o niewielkiej pojemności. Bym może niedługo się to zmieni.

Zobacz również:

  • Apple chce walczyć z dziecięcą pornografią!
  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [05.08.2021]
  • Apple obniża ceny w App Store! Gry i aplikacje na iPhone'a tańsze

Apple stara się rozwiązać jeden z największych problemów ze składanymi urządzeniami. Chodzi oczywiście o baterię. W przypadku smartfonów takich, jak Galaxy Fold, Mate Xs czy nawet iPhone Xs w obudowie znajdziemy dwa akumulatory. Być może najnowsza technologia pozwoli na umieszczenie baterii bezpośrednio pod zawiasem.

W sieci pojawił się właśnie nowy patent opisany jako "elastyczna struktura baterii". Rozwiązanie zostało opatentowane w Stanach Zjednoczonych.

Apple w chwili obecnej nie informuje dokładnie, jaka technologia zostanie wykorzystana do zbudowania elastycznych baterii. Ponoć gigant z Cupertino ma kilka pomysłów w zanadrzu. Bardzo możliwe, że w środku znajdziemy przesuwane elementy, które będą zmieniać swoje położenie razem z ruchem zawiasów. W zamyśle konstruktorów elastyczna bateria zostanie zintegrowana bezpośrednio z elastycznym wyświetlaczem. Rozwiązanie to może pomóc również usztywnić zawias urządzenia.

Patent Apple jest uniwersalny i może zostać zastosowany w wielu rodzajach urządzeń. Najbardziej prawdopodobne jest, że elastyczna bateria pojawi się na rynku razem ze składanym iPhone'm lub iPad'em. Premiera z pewnością nie nastąpi w tym roku.

Sprawdź, ile kosztuje Apple iPhone 11 64 GB.

Źródło: appleinsider.com