Apple, prosimy odśwież linię Mac Pro, albo powiedz choć słówko na jej temat

Fani firmy Apple zaapelowali do niej o odświeżenie linii profesjonalnych komputerów stacjonarnych Mac Pro. Ciekawe, czy ich prośby zostaną wysłuchane...


Na Facebooku powstała strona "We Want a New Macpro", którą fani sprzętu Apple stworzyli, gdyż mają już dość traktowania po macoszemu profesjonalnej linii komputerów stacjonarnych Mac Pro i chcą jej odświeżenia.

"Witaj Apple. Jesteśmy Kreatywną Społecznością i szukamy informacji, które nieco rozjaśnią nam sytuację naszego ulubionego produktu. Mac Pro Tower. Czy prosimy o zbyt wiele?. Z poważaniem, Lou Borella" - czytamy w wystosowanym do Apple komunikacie.

Lou Borella, określający siebie jako osobę profesjonalnie zajmującą się obróbką grafiki, w kolejnym, znacznie dłuższym wpisie przyznaje, że jest lojalnym użytkownikiem profesjonalnego "jabłkowego" sprzętu i że nie chciał iść na "ciemną stronę mocy" kupując komputer z systemem Windows. Twierdzi ponadto, że Apple po prostu nie ma wyjścia i musi przeprowadzić modernizację swojej profesjonalnej linii komputerów, gdyż obecne jej konfiguracje nie są wystarczająco wydajne do obsługi profesjonalnych aplikacji takich jak np. CS6, AVID, Protools i Smoke.

Potężne poparcie

Jak się okazało, apel ten spotkał się z wielkim poparciem. W momencie pisania tych słów strona polecana była bowiem aż przez 11 216 osób (ich liczba nieustannie rośnie), które kliknęły w przycisk Lubię to!.

"PROSZĘ APPLE - KILKA INFORMACJI - CZY I KIEDY DOSTARCZYCIE NOWY MAC PRO????!!" - tak wygląda jeden z ostatnich postów, zamieszczony przez zajmującego się profesjonalnie fotografią niejakiego Joma Spencera.

Apple chyba stawia już tylko iPhone'a i iPada

Przyglądając się podejściu Apple do profesjonalnej linii komputerów faktycznie można stwierdzić, że chyba wypadła ona z gry. Obecnie firma skupiona jest bowiem przede wszystkim na produktach przynoszących jej największe zyski, czyli iPhone'ie i iPadzie.

Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że ostatnie odświeżenie komputera Mac Pro Apple przeprowadziło prawie dwa lata temu.

Pogłoski...

Przy tej okazji warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu pojawiły się pogłoski o zamiarze wycofania się Apple z produkcji komputerów Mac Pro. Ponadto w ostatnich tygodniach występowały opóźnienia w ich dostawach.

Z drugiej jednak strony niedawno serwis MIC Gadget donosił, że Apple szykuje się do odświeżenia Maka Pro wyposażając go m.in. w najnowszą grafikę NVIDII.

___________

Poprzecie tę inicjatywę?