Apple przedstawia Final Cut Express HD 3.5

Final Cut Express to przeznaczona dla średnio zaawansowanych użytkowników aplikacja do edycji i montażu materiału wideo. Najważniejsza zmiana w wersji 3.5 tego programu to możliwość natywnej pracy na Macintoshach z procesorami Intela.

Jak mówi producent, Final Cut Express HD 3.5 zapewnia zaawansowane narzędzia używane przez profesjonalistów za cenę, którą mogą zaakceptować osoby i firmy dysponujące nawet ograniczonym budżetem. Program zapewnia wiele interesujących funkcji do edycji wideo DV i HDV z obsługą wielu warstw, efektów specjalnych oraz różnego rodzaju filtrów.

Apple przedstawia Final Cut Express HD 3.5

Nowe funkcje obejmuję technologię Dynamic RT do odtwarzania wielostrumieniowych efektów w czasie rzeczywistym. Wszystkie efekty, przejścia i parametry ruchu można określać z użyciem klatek kluczowych, dzięki czemu użytkownik posiada pełną kontrolę nad procesem montażu. Poszczególne ustawienia można zapisać w celu wykorzystania w innych projektach.

W zestawie dostępny jest także program Soundtrack 1.5, który służy do wielościeżkowej edycji dźwięku z funkcjami dostępnymi w profesjonalnych studiach nagraniowych. Z kolei narzędzie LiveType 2.1 umożliwia dodawanie animowanego tekstu, teł i tekstur do filmów. W nowej wersji dostępnych jest 70 nowych obiektów animowanych, 15 nowych tekstur oraz 60 nowych efektów animacji z możliwością dostosowania. Do obsługi czcionek stosowana jest nowa technologia wektorowa LiveFront, która pozwala dopasować style animowanego tekstu do dowolnej rozdzielczości wideo, włącznie z formatem HD.

Cena programu wynosi 300 USD. Więcej informacji: Apple