Apple przegrało! Nowy Mac Pro nadal z procesorem Intela!

Apple do 2022 roku miało wycofać się ze stosowania komputerów z procesorami Intel. Okazuje się jednak, że firma nie posiada wydajnego procesora dla Maca Pro.

W czerwcu 2020 roku firma Apple przekazała, że do końca 2022 roku przestanie wprowadzać na rynek nowe modele z procesorami Intela. Jak łatwo się domyślić na początku zaczęto wprowadzać procesory Apple Silicon w mniej wydajnych i tańszych konstrukcjach. Na rynku pojawił się nowy MacBook Air oraz MacBook Pro, a także Mac mini. W tym roku do portfolio dołączył iPad Pro oraz iMac 24. Z procesorów Intela w dalszym ciągu korzystają najdroższe komputery - 16 calowy MacBook Pro, iMac 27 oraz Mac Pro.

Mac Pro 2019
Źródło: macworld.com

Mac Pro 2019

Źródło: macworld.com

Spodziewaliśmy się, że Mac Pro jako ostatni otrzyma autorskie procesory Apple Silicon, ponieważ jest to najdroższy i najwydajniejszy komputer w portfolio, który kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy i musi spełniać wiele wymagań. Niestety okazuje się, że Apple wprowadzi na rynek jeszcze jedną generacją Maca Pro, która oparta będzie na procesorach Intela.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Microsoft: Windows 11 na Macach z M1 to kiepski pomysł
  • Skąd zdobyć stary macOS - pobierz Catalina, Mojave i starsze wydania

Premiera komputera odbędzie się w 2022 roku i będzie to ostatni Mac z procesorem Intela. W sieci pojawiły się doniesienia, że mowa o układach z rodziny Intel Xeon-W-3300. Są to procesory z rodziny Intel Ice Lake (10 generacji).

Najnowsze plotki o użyciu procesorów Intela przeczą wcześniejszym doniesieniom. Mac Pro miał otrzymać procesor Apple M1X składający się z 40 rdzeni oraz dedykowany układ graficzny.

Wprowadzenie pośredniego modelu z nowszym procesorem Intela może wskazywać na problemy z konstrukcją super wydajnego procesora korzystającego z architektury ARM.

Plotka pochodzi od YuuKi-AnS, którzy przez wiele lat przekazywał sprawdzone informacje o sprzęcie Intela.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o Apple M1X oraz Apple M2.

Źródło: appleinsider.com