Apple przejęło Beats Electronics i likwiduje tam 200 etatów

29 maja 2014 Apple sfinalizowało przejęcie Beats Electronics, a dwa miesiące później planuje zwolnić 200 z 700 zatrudnionych tam osób. Jednak podchodzi inaczej do sprawy niż Microsoft.

Przejęcie tej firmy było największym zakupem w historii Apple - firma z Cupertino zapłaciła za to 3 miliardy dolarów. Po połączeniu okazało się, że wiele stanowisk zostało zdublowanych - zwłaszcza w księgowości, wsparciu technicznym oraz dziale HR. Konkretnie rzecz ujmując - jest o 200 etatów za dużo jak na potrzeby Apple, więc tyle właśnie osób straci pracę. Ale będzie o utrata pracy tylko w dziale odpowiedzialnym za Beats. Apple zadeklarowało, że postara się jak najszybciej znaleźć dla tych osób posady na innych stanowiskach w swoich strukturach.

Apple przejęło Beats Electronics i likwiduje tam 200 etatów

A jak podają to przecieki, oprócz Dr. Dre i Jimmy'ego Iovine do osób Apple ma dołączyć wkrótce Trent Reznor, lider Nine Inch Nails. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o Beats Audio, to pokrótce przypomnę, że jest to firma zajmująca się głównie produkcją słuchawek, a także mająca na swym koncie wiele patentów dotyczących tego typu urządzeń.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Polska centrum pracy hybrydowej. Pierwsze w Europie Hybrid Workplace Experience Centre otwarte w Warszawie

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: