Apple przejmuje eksperta od technologii Nokia PureView

Firma Apple dokonała ważnego przejęcia. Od czerwca zacznie dla niej pracować ekspert od technologii Nokia PureView.

Firma Apple w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy wykazała dużą aktywność w zakresie pozyskiwania ekspertów od czujników monitorujących aktywność i funkcje życiowe człowieka oraz kosztownych inwestycji takich jak co prawda niepotwierdzone jeszcze oficjalnie, ale praktycznie już pewne przejęcie firmy Beats Electronics. Dzisiaj mamy kolejny przykład na to, jak amerykańska firma rozbudowuje swoje technologiczne zaplecze. Ari Partinen zamieścił bowiem na Twitterze następujący wpis:

Apple przejmuje eksperta od technologii Nokia PureView

Czy to ważne? Myślę, że bardzo. Ari Partinen jest bowiem ekspertem w zakresie fotografii i pełnił z Nokii ważną rolę w zespole odpowiedzialnym za dobrze ocenianą przez użytkowników technologię PureView, która zadebiutowała w 2012 roku wraz ze smartfonem 808 PureView i którą cechują następujące elementy: matryca o wysokiej rozdzielczości, obiektyw firmy Carl Zeiss i pixel oversampling (nadpróbkowanie pikseli).

Patrząc na poczynania Apple można chyba założyć, że następca iPhone'a 6 zaoferuje znaczne usprawnienia w zakresie fotografii i dźwięku.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [18.10.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Nokia 10 - poznajcie konkurenta dla Galaxy S21 i iPhone 12