Apple przeprojektowuje iPhone'a 12 - na pokładzie płaskie ramki i mniejszy notch

Apple wraca do korzeni. Nowy model zaoferuje bardziej kanciastą obudowę.

Bloomberg opublikował właśnie nowy raport, w którym zajęto się nadchodzącymi premierami firmy Apple na rok 2020. Oczywiście najważniejszym punktem programu jest iPhone 12. Raport potwierdza wcześniejsze doniesienia. We wrześniu 2020 roku zobaczymy aż cztery nowe modele wchodzące w skład rodziny iPhone 12. Razem z debiutującym właśnie modelem SE 2/9 gigant z Cupertino w ciągu roku zaprezentuje aż 5 nowych smartfonów.

Apple przeprojektowuje iPhone'a 12 - na pokładzie płaskie ramki i mniejszy notch

Źródło: macworld.com

Bloomberg potwierdza informacje przekazane wcześniej przez analityka Ming Chi-Kuo. Firma Apple podobno ma zamiar przeprojektować obudowę iPhone'a Pro. Nadchodzący model zaoferuje obudowę z płaskimi ramkami podobną do tej stosowanej od 2018 roku w iPad'ach Pro. Kuo twierdzi, że ekran będzie lekko zagięty, a raport Bloomberga donosi o całkowicie płaskiej tafli szkła, jak w modelach 5s oraz starszych.

Zobacz również:

  • Dowód osobisty w telefonie? iOS 15 zabezpieczy go twoją twarzą!
  • Kupujesz telefon z 5G? Według Apple to bez sensu!
  • Na Netflixie pojawią się gry

Dodatkowo raport potwierdza, że dwa z czterech modeli iPhone'a 12 (prawdopodobnie iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max) zaoferują LiDAR do skanowania 3D, który znamy już z tegorocznego iPad'a Pro 2020. Możliwe, że LiDAR zastąpi jeden z trzech dostępnych w modelach 11 i 11 Pro obiektywów. W chwili obecnej nie wiemy czy zmiana wyglądu obudowy obejmie także dwa tańsze modele bez dopisku Pro w nazwie.

Raport Bloomberga informuje również, że największy iPhone 12 Pro Max będzie miał nieco większy ekran od obecnie sprzedawanego modelu 11 Pro Max. Dodatkowo nowe modele zaoferują mniejsze wycięcie w ekranie. Niestety na całkowitą eliminację notch'a nie możemy liczyć. Wszystkiemu winien jest system Face ID, który składa się z wielu sensorów. Ich przeniesienie pod ekran nie jest możliwe. Modele Pro mają być dostępne w dwóch rozmiarach - z ekranami o przekątnej 5,4 cala oraz 6,7 cala. Oznacza to, że mniejszy model będzie miał ekran mniejszy o 0,4 cala, a wersja Pro Max większy o 0,2 cala.

Bloomberg informuje także o nowych wersjach MacBook'a Pro, Apple TV, iMac'a oraz bazowego iPada'a z ekranem o przekątnej 10,2 cala. W związku z pandemią koronawirusa możliwe są opóźnienie niektórych premier.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 Pro Max

Źródło: theverge.com