Apple przygotowane na sprzedaż nawet 8 mln iPadów 3 w I kw. 2012 r.

iPad 3 to bardzo oczekiwane przez rynek urządzenie. Z informacji podanych przez serwis DigiTimes.com wynika, że Apple w pierwszym kwartale tego roku zamierza w zamówić nawet 7 milionów paneli przeznaczonych dla nowej generacji tabletów.


Od miesięcy pojawiają się mniej lub bardziej prawdopodobne informacje na temat tabletu iPad 3. Jedna z nich wydaje się jednak "prawie pewna". Mowa tutaj o ekranie nowej generacji tabletu Apple, który w odróżnieniu od iPada 2 powinien cechować się znacznie większą rozdzielczością wynoszącą aż 2048 x 1536 pikseli.

Jeżeli interesują cię pozostałe spekulacje dotyczące tabletu iPad 3 zajrzyj do artykułu "Apple iPad 3 - wszystkie spekulacje w jednym miejscu".

Wedle najnowszych doniesień, produkcją 9,7-calowego wyświetlacza zająć się mają dwie firmy - LG Display i Sharp.

Ile Apple zamierza sprzedać iPadów 3?

Wedle większości obserwatorów premiera iPada 3 powinna mieć miejsce w marcu. Serwis DigiTimes.com podał właśnie interesujące informacje na temat liczby zamówionych przez Apple paneli o wysokiej rozdzielczości, która daje pogląd na temat planowanej przez Apple sprzedaży nowego tabletu.

Serwis twierdzi, że Apple zamówiło w czwartym kwartale poprzedniego roku milion nowych wyświetlaczy, natomiast w pierwszym kwartale tego roku dołączyć ma do nich kolejne 6-7 milionów sztuk. Co więcej, liczba ta powinna w drugim kwartale wzrosnąć do 10 milionów.

Jednocześnie Apple zmniejszyło zamówienia "zwykłych" paneli dla obecnej generacji iPada z 16 milionów w trzecim kwartale do 10 milionów w czwartym kwartale 2011 roku. "Cięcia" mają postępować dalej, co oznacza, że w pierwszym kwartale tego roku producenci dostarczyć ich mają o kolejne 2-3 miliony mniej.

"Poziom dostaw paneli dla nowej wersji tabletu Apple iPad przekroczy w II kwartale 2012 roku poziom dostaw paneli dla iPada 2" - podaje serwis DigiTimes.com opierając się na "dobrze poinformowanych tajwańskich źródłach".

Ile paneli dla iPadów zostanie wyprodukowanych w 2012 roku?

Według DigiTimes.com w 2012 roku producenci dostarczą Apple 40 milionów paneli dla nowej wersji iPada oraz 25 milionów dla iPada 2 (w 2011 roku miało ich być 48 milionów).

Ile Apple sprzedało iPadów 2?

Obecnie liczba ta nie jest dokładnie znana. Apple z pewnością się nią pochwali 24 stycznia, kiedy to zaprezentuje wyniki sprzedaży za ostatni kwartał.