Apple przygotowuje się do premiery mniejszego tabletu

Z najnowszych doniesień The Wall Street Journal wynika, że wkrótce na rynku powinien zagościć nowy tablet Apple oferujący mniejszy ekran.


The Wall Street Journal opierając się na doniesieniach dwóch dobrze poinformowanych osób zatrudnionych w firmach zajmujących się dostarczaniem podzespołów dla gadżetów Apple twierdzi, że amerykańska firma zamierza już we wrześniu rozpocząć masową produkcję nowego tabletu wyposażonego w mniejszy ekran.

Urządzenie to dysponować ma wyświetlaczem, którego przekątna będzie wynosiła poniżej 8 cali (wcześniejsze plotki na ten temat mówiły o 7,85-calowym panelu). Dla przypomnienia, iPad od początku swojego istnienia oferuje 9,7-calowy ekran.

Warto przypomnieć, że WSJ już w lutym informował, iż firma Apple testuje takie urządzenie. Miała się wówczas jednak zastanawiać, czy w ogóle rozpocząć jego produkcję.

Apple nie ma wyjścia

Zdaniem analityków firma Apple nie ma wyjścia i jeżeli chce utrzymać dominację na rynku tabletów powinna wprowadzić do swojej oferty mniejszy, tańszy model, który będzie mógł skutecznie konkurować z takimi urządzeniami jak niedawno zaprezentowany Google Nexus 7, czy Kindle Fire. Ponadto nie może ignorować kolejnej groźnej konkurencji jaką z pewnością jest Microsoft i jego tablety Surface.

Rynek tabletów rośnie...

w zastraszającym tempie. Według firmy analitycznej IHS iSuppli w obecnym roku powinien bowiem zanotować 85-procentowy wzrost co oznacza, że sprzedać się może aż prawie 127 milionów tego typu urządzeń. Jest się więc o co bić!

________________

Raczej mało wiarygodne doniesienia na temat iPada Mini pojawiają się od wielu miesięcy. Jeżeli już jednak publikuje je tak szanowany dziennik jak The Wall Street Journal, powinniśmy potraktować je poważnie.