Apple przygotuje 2,5 miliona MacBooków z autorskimi procesorami ARM

Statystyki pokazują, że początkowo MacBooki z procesorami ARM będą dodatkiem w ofercie. Zmieni się to w ciągu najbliższych dwóch lat.

Do sieci trafił najnowszy raport Nikkei Asian Review. Wynika z niego, że do lutego 2021 roku Apple wyprodukuje 2,5 miliona komputerów korzystających z procesorów ARM.

MacBook Pro 16 z 2019 roku
Źródło: macworld.com

MacBook Pro 16 z 2019 roku

Źródło: macworld.com

Ilość komputerów z procesorami ARM ma stanowić ekwiwalent 20% wszystkich sprzedanych MacBooków w 2019 roku. Oznacza to, że początkowo komputery z procesorami Apple A będą dodatkiem w ofercie. Nie ma mowy o nagłym wycofaniu ze sprzedaży komputerów z procesorami Intel'a. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami Apple zamierza wprowadzić na rynek nowe konfiguracje znanych nam komputerów z procesorami ARM na pokładzie.

Nikkei Asian Review podało, że procesory ARM produkowane będą przez podwykonawcę - TSMC w 5 nm procesie technologicznym. Mówi się, że pierwsze MacBooki z procesorami ARM wykorzystywać będą układ Apple A14T. To lekko podkręcony procesor, który znamy już z iPhone 12 oraz iPad Air 2020. To obecnie jedyny procesor Apple produkowany w 5 nm.

Twarde przejście na procesory ARM czeka nas dopiero w 2021 roku. To właśnie wtedy na rynku pojawi się zupełnie nowa generacja komputerów przenośnych MacBook Pro. Zaoferują one ekrany Mini-LED oraz zaprojektowaną od nowa obudowę. Wszystko z myślą o autorskich układach Apple.

Oficjalna prezentacja komputerów Apple z procesorami ARM będzie miała miejsce już 10 listopada 2020 roku.

Sprawdź, ile kosztuje MacBook Pro.

Źródło: Macrumors.com