Apple przyjazne dla gejów

Firma z Cupertino została uznana za jedną z najbardziej przyjaznych gejom w Stanach Zjednoczonych.

Świadczą o tym wyniki przeprowadzonego niedawno przez firmy Prime Access i Planet Out sondażu - w skład próby weszło 2259 dorosłych osób pomiędzy 18 a 64 rokiem życia (z czego 757 osób było orientacji homoseksualnej). Badanie " Gay and Lesbian Consumer Study" jest jedną z największych i najbardziej kompleksowych analiz upodobań i zachowań rynkowych oraz postrzegania marek wśród gejów i lesbijek.

Ankietowani wybierali m.in. marki najbardziej i najmniej przyjazne gejom. Wśród tych pierwszych znalazły się Bravo (najwyższy wynik, 52 %), Apple na drugim miejscu (39 %) oraz Showtime, HBO, Absolut i Levi's. Za najmniej przyjazne gejom uznane zostały takie koncerny jak Wal-Mart, Dunkin' Donuts, Cracker Barrel, Exxon Mobil i Samsung.

Zgodnie z wynikami najnowszej edycji sondażu ponad 2/3 osób homoseksualnych, a dokładnie 68 procent, zadeklarowało, że chętniej kupiłyby produkt firmy uważanej za przyjazną gejom - postrzeganie to opierają one głównie na kampaniach reklamowych firm oraz opiniom znajomych i informacjom czerpanym z mediów.