Apple przyznaje się do problemów z bateriami w notebookach

Koncern Steve'a Jobsa potwierdził, iż wybrane modele akumulatorów stosowanych w komputerach przenośnych MacBook i MacBook Pro może utrudniać korzystanie z notebooka. Apple udostępniło już jednak aktualizację oprogramowania, mającą wyeliminować usterki.

Doniesienia o wadliwym działaniu wspomnianych modeli notebooków (w tym o problemach z akumulatorami) pojawiły się już w 2006 r. Wadliwe akumulatory nie stwarzają jednak zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników, zapewnia producent.

Wśród problemów, jakie napotykali niektórzy użytkownicy, znalazły się m.in. kłopoty z należytym doładowaniem akumulatora, który w związku z tym szybko się wyczerpywał (akumulator nie ładuje się po włączeniu zasilacza do źródła prądu). Niekiedy bateria w ogóle nie była rozpoznawana (w menu Finder zamiast ikony baterii znajduje się znak "X").

Patch dostępny jest na stronach Apple Software Update. Jeśli instalacja łatki nie przyniesie rezultatów, firma zaleca użytkownikom kontakt z lokalnym dystrybutorem produktów Apple, który powinien zaoferować wymianę akumulatora bez żadnych dodatkowych opłat.