Apple robi największe zakupy w historii. Przejmie Beats Electronics za 3,2 mld USD

Apple kupi za 3,2 miliarda dolarów firmę Beats Electronics. To największe przejęcie w historii amerykańskiej firmy.

Beats Electronics założyli w 2008 roku Dr. Dre i Jimmy Iovine. Ich pierwszym produktem były słuchawki Beats by Dr. Dre Studio. W 2011 roku za 309 mln USD 50,1% udziałów w firmie kupiła firma HTC, która postanowiła przyciągnąć klientów wykorzystując markę Beats w swoich smartfonach. W 2012 i 2013 roku tajwański producent odsprzedał z powrotem akcje Beats Electronics.

Apple wkracza do gry

8 maja pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, z których wynikało, że zakupem Beats Electronics zainteresowana jest firma Apple. Negocjacje miały być w końcowej fazie, natomiast kwota jaką producent iGadżetów wyłożyć miał na stół to...3,2 mld dolarów. Jeżeli byłoby to prawdą, oznaczałoby to największe przejęcie w historii Apple.

Zobacz również:

  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!
  • Kiedy odbędzie się kolejna konferencja Apple?

Dr. Dre potwierdza

O ile Apple milczy na temat tych doniesień, o tyle możemy być już jednak pewni, że do przejęcia dojdzie. Potwierdził to bowiem aktor Tyrese Gibson, który zamieścił w serwisie YouTube film o "wszystkomówiącym" tytule "Hip Hop First Billionaire Dr.Dre & Tyrese Announce Apple Buying Beats For $3.2 Billion!":