Apple rozdaje za darmo aplikacje z pakietów iWork i iLife

Kupując nowego iPhone'a, czy iPada czeka nas teraz miła niespodzianka. Na ekranie iGadżetu pojawi się bowiem informacja o możliwości pobrania za darmo pięciu aplikacji: iPhoto, iMovie, Keynote, Pages i Numbers.

Podczas zakończonej niedawno konferencji Apple, gwiazdami wieczoru były dwa nowe smartfony - modele iPhone 5S i iPhone 5C. Amerykańska firma przygotowała jednak dla swoich klientów także kilka innych niespodzianek, z których jedna dotyczyła pięciu świetnie sprzedających się aplikacji: wchodzących w skład pakietu iWork (odpowiednik pakietu Microsoft Office) trzech aplikacji biurowych (Pages, Keynote i Numbers) oraz aplikacji iPhoto i iMovie.

Na czym polega ta niespodzianka? Na tym, że podczas zakupu nowego iPada, iPhone'a i iPoda touch piątej generacji użytkownik będzie mógł pobrać wspomniane pozycje za darmo.

"Aplikacje iPhoto, iMovie, Keynote, Pages i Numbers są darmowe w App Store dla kwalifikujących się kompatybilnych z iOS 7 urządzeń aktywowanych po 1 września 2013 roku" - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Apple.

Podczas pobierania aplikacji użytkownik będzie musiał podać Apple ID.

_______________________

Kupiłeś niedawno "kompatybilny" iGadżet i aktywowałeś przed 1 września? Upss...