Apple rozpocznie produkcję okularów AR pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku

Pierwsza generacja okularów ma wykorzystywać moc obliczeniową iPhone'a

Źródło: Macworld

Źródło: Macworld

Po raz pierwszy o goglach rozszerzonej rzeczywistości od Apple usłyszeliśmy w raporcie Cnet około rok temu. Pisano, że Apple pracuje nad bezprzewodowym zestawem AR/VR, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży w 2020 roku.

Nowy raport od analityka Apple Ming-Chi-Kuo przewiduje, bardziej prawdopobnie i realistyczne prognozy. Kuo przewiduje, że Apple rozpocznie produkcję pierwszej generacji okularów AR pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku. Okulary obsługiwać mają tylko AR i do pracy wymagać będą iPhone'a. Smartfon ma zapewnić moc obliczeniową, dostęp do sieci , czujników i systemu pozycjonowania, a okulary będą tylko wyświetlać obraz.

Rozwiązanie takie pozwoliłoby na stworzenie mniejszych i lepszych okularów z dłuższą żywotnością baterii. Analizy Kuo nie przekazują żadnych informacji na temat projektu, ceny, ani specyfikacji technicznej.

Technologia rozszerzonej rzeczywistości (AR) pozwala łączyć świat rzeczywisty z generowanym komputerowo w czasie rzeczywistym oraz w trzech wymiarach.

Apple intensywnie pracuje nad rozwojem Augmented Reality i inwestuje w nią dużo pieniędzy. Logicznym jest podejrzewanie, że firma zdecyduje się wypuścić okulary w przyszłości. Skupienie się na narzędziach AR w urządzeniach mobilnych z iOS oraz kilkukrotne przekonywanie przez przez CEO Apple Tim'a Cook'a, że AR zmieni sposób korzystania z technologii pokazuje, że firma pokłada w niej spore nadzieje. Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń wprowadzonych przez Apple na rynek firma nie będzie pierwszym producentem wdrażającym rozwiązanie, lecz za sprawą integracji z ekosystem rozpowszechnionym na całym świecie może spopularyzować AR, tak samo, jak w przypadku Apple Watch.