Apple rozpocznie produkcję okularów AR pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku

Pierwsza generacja okularów ma wykorzystywać moc obliczeniową iPhone'a

Apple rozpocznie produkcję okularów AR pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku

Źródło: Macworld

Po raz pierwszy o goglach rozszerzonej rzeczywistości od Apple usłyszeliśmy w raporcie Cnet około rok temu. Pisano, że Apple pracuje nad bezprzewodowym zestawem AR/VR, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży w 2020 roku.

Nowy raport od analityka Apple Ming-Chi-Kuo przewiduje, bardziej prawdopobnie i realistyczne prognozy. Kuo przewiduje, że Apple rozpocznie produkcję pierwszej generacji okularów AR pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku. Okulary obsługiwać mają tylko AR i do pracy wymagać będą iPhone'a. Smartfon ma zapewnić moc obliczeniową, dostęp do sieci , czujników i systemu pozycjonowania, a okulary będą tylko wyświetlać obraz.

Rozwiązanie takie pozwoliłoby na stworzenie mniejszych i lepszych okularów z dłuższą żywotnością baterii. Analizy Kuo nie przekazują żadnych informacji na temat projektu, ceny, ani specyfikacji technicznej.

Technologia rozszerzonej rzeczywistości (AR) pozwala łączyć świat rzeczywisty z generowanym komputerowo w czasie rzeczywistym oraz w trzech wymiarach.

Apple intensywnie pracuje nad rozwojem Augmented Reality i inwestuje w nią dużo pieniędzy. Logicznym jest podejrzewanie, że firma zdecyduje się wypuścić okulary w przyszłości. Skupienie się na narzędziach AR w urządzeniach mobilnych z iOS oraz kilkukrotne przekonywanie przez przez CEO Apple Tim'a Cook'a, że AR zmieni sposób korzystania z technologii pokazuje, że firma pokłada w niej spore nadzieje. Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń wprowadzonych przez Apple na rynek firma nie będzie pierwszym producentem wdrażającym rozwiązanie, lecz za sprawą integracji z ekosystem rozpowszechnionym na całym świecie może spopularyzować AR, tak samo, jak w przypadku Apple Watch.