Apple rozpoczyna próbną produkcję iPhone'a 9

Amerykanie przypominają sobie, jak produkowało się iPhone'a 6. Rusza próbna produkcja nowego taniego iPhone'a z dziewiątką w nazwie.

Apple w zeszłym roku zmodyfikowało nieco swoją strategię sprzedażową smartfonów. W 2018 roku najtańszy model Xr pozycjonowany był, jako tańszy, ale i gorszy brat modeli Xs oraz Xs Max. Dodatkowo, aby Xr nie zagroził sprzedaży droższych modeli wprowadzono go na rynek miesiąc później.

Apple rozpoczyna próbną produkcję iPhone'a 9

Źródło: @OnLeaks

W 2019 roku Apple zastosowało odmienną taktykę. Następca Xr'a - model 11 został przemianowany na podstawowy model, a następcy Xs i Xs Max są teraz lepszymi i jeszcze droższymi modelami Pro.

Zmiany w linii modelowej oraz obniżka ceny podstawowego modelu spowodowały, że Apple zaliczyło ogromny wzrost sprzedaży iPhone'ów w czwartym kwartale 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Cupertino idzie za ciosem i zamierza zadowolić również użytkowników starszych modeli, którzy przyzwyczajeni są do Touch ID, klasycznej obudowy oraz nie lubią zbyt wielu zmian.

Plotki o następcy iPhone'a SE, który pojawił się na rynku w pierwszej połowie 2016 roku pojawiają się już od dobrego roku. Ostatecznie Apple ma stworzyć iPhone'a wykorzystując obudowę znaną z modeli 6, 7 oraz 8, a także podzespoły z iPhone'a 11 z najnowszym układem Apple A13 na czele.

Najnowszy raport z My Drivers powołując się na chińskie źródła branżowe donosi, że iPhone 9/SE 2 jest już produkowany w próbnej partii egzemplarzy. Smartfon ostatecznie ma się nazywać iPhone 9. Zagranie to pozwoli finalnie uzupełnić lukę, która powstała po prezentacji modeli 8 oraz X'a na 10 lecie istnienia iPhone'a. Dodatkowo dzięki liczbie 9 w nazwie od razu będzie wiadomo, że chodzi o tańszy i gorszy model od iPhone'ów 11.

Raport donosi także, że urządzenie powinno zadebiutować już w marcu. Bardzo możliwe, że tak, jak w przypadku prezentacji modelu SE, Apple zdecyduje się na zorganizowanie konferencji Apple Special Events. Media branżowe donoszą, że całkowita wielkość zamównienia na nowego, taniego iPhone'a ma przekroczyć 30 milionów egzemplarzy.

Nowy tani iPhone zastąpi w gamie modelowej iPhone'a 8. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 399 lub 449 dolarów.

Źródło: gsmarena.com