Apple się wygadało przed premierą - iPhone 12 z mniejszym notchem

Wczoraj wieczorem zaktualizowano witrynę iCloud. Przedstawia ona podobizny nowych modeli iPhone'a, które zaoferują mniejsze wycięcie w ekranie.

W 2017 roku Apple wprowadziło na rynek iPhone'a X. Nowy model zerwał z dotychczasowym nazewnictwem, klasycznym designem oraz sposobem nawigacji z wykorzystaniem przycisku Home. Smartfon wprowadził za to Face ID oraz sporych rozmiarów wycięcie w ekranie, które jest niezbędne do umieszczenia kamery TrueDepth.

Notch iPhone'a X

Notch iPhone'a X

Co roku liczymy na zmniejszenie notcha. Okazuje się, że po trzech latach od prezentacji iPhone X i wprowadzeniu trzech generacji Face ID, Apple finalnie zmniejszy wielkość wycięcia w ekranie.

Przed wtorkowym wydarzeniem Hi, Speed, Apple zaktualizowało witrynie iCloud. Przesłano do niej cztery nowe nowe ikonki, które reprezentują nadchodzące modele z rodziny iPhone 12.

Ikonografiki o których mowa wykorzystywane są przez Apple do reprezentacji własnych urządzeń w iCloud, ustawieniach systemowych oraz na witrynach www.

W poniedziałek użytkownik Twittera o nicku @AppleSWUpdates zauważył, że firma Apple przesłała cztery nowe ikony iPhone'a oznaczone jako "iPhone 13,1" oraz "iPhone 13,2".

Ikonografiki iPhone 11 oraz iPhone 12

Ikonografiki iPhone 11 oraz iPhone 12

Identyfikatory te nie zostały wcześniej użyte. Najnowszy modele iPhone'a - tani SE zaprezentowany na początku roku opisany jest jako "iPhone 12,8". iPhone 11 otrzymał oznaczenie "iPhone 12,1". Takie oznaczenie jasno wskazuje, że "iPhone 13,1" to nadchodzący iPhone 12, "iPhone 13,2" to droższy model z Pro w nazwie.

Ikony są bardzo podobne do tych stosowanych przy zeszłorocznych modelach iPhone'a. Różnią się one tapetą oraz wersją systemu operacyjnego. Ikonografiki są niskiej jakości, ale po dokładnym przyjrzeniu zauważymy, że iPhone 12 posiada nieco mniejsze wycięcie w ekranie.

Przypominamy, że premiera iPhone 12 już dziś o 19:00. Sprawdź, jak oglądać wydarzenie na żywo. Nie zapomnij również o naszej relacji, która pojawi się wkrótce po oficjalnej prezentacji.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: appleinsider.com