Apple skarży za przecieki

Do sądu w kalifornijskim Santa Clara wpłynęły pozwy przeciwko osobom, które doprowadziły do wycieku do Internetu informacji o nowych produktach koncernu Apple.

To już nie pierwszy przypadek wycieku do Sieci informacji o nowych produktach w ofercie Apple. W grudniu 2002 roku, jeden ze współpracowników opublikował zdjęcia oraz szczegóły techniczne dotyczące nowego modelu komputera PowerMac G4. Gdy na kilka tygodni przed oficjalną premierą materiały te pojawiły się w Internecie, przedstawiciele koncernu złożyli pozew do sądu przeciwko nielojalnemu współpracownikowi.

Tym razem, przecieki oraz pozwy ze strony Apple pojawiają w wyjątkowo gorącym okresie - na kilka tygodni przed kolejną edycją konferencji i targów Macworld Conference & Expo, które odbędą się w San Francisco w pierwszych dniach stycznia. Całe zamieszanie dotyczy szeregu nowych produktów, które szef Apple, Steve Jobs zamierza zaprezentować na zbliżającej się imprezie (według nieoficjalnych informacji chodzi między innymi o nowy odtwarzacz iPod z pamięcią flash).


Zobacz również