Apple skrytykowane przez Bono za...przesadną skromność

Podczas festiwalu Cannes Lions wokalista irlandzkiego zespołu U2, Bono, udzielił interesującego wywiadu, w którym jednocześnie pochwalił i skrytykował firmę Apple za działania wspierające projekt (PRODUCT)RED.

(PRODUCT)RED to projekt, w ramach którego zbierane są środki na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią dla Global Fund. Powstał on w styczniu 2006 roku w czasie trwania Światowego Forum Gospodarczego, natomiast jego najbardziej rozpoznawalnym inicjatorem jest wokalista irlandzkiego zespołu U2, czyli Bono. Do tej wspaniałej inicjatywy już w 2006 roku włączyła się firma Apple, która zaoferowała specjalną, czerwoną wersję kolorystyczną odtwarzacza muzycznego iPod nano.

Bono krytykuje Apple

Zgodnie z zapowiedziami podczas trwającego właśnie festiwalu Cannes Lions spotkali się Bono i Jonathan Ive, który wręczył muzykowi nagrodę LionHeart Award. Panowie udzielili następnie interesującego wywiadu na temat współpracy w ramach wspomnianego projektu, podczas którego Bono...skrytykował Apple. Muzykowi stwierdził bowiem, że chociaż Apple bardzo skutecznie wspiera (PRODUCT)RED, czego dowodem jest zebranie przez nie na ten szczytny cel 75 milionów dolarów, to zbyt zachowawczo go promuje umieszczając jego logo po wewnętrznej stronie akcesoriów. To zaś jego zdaniem objaw przesadnej skromności. Przypomniał też przy tym o ostrej kłótni z Jobsem, który nie chciał zgodzić się na to, aby logo akcji umieszczane było na produktach Apple w formie (APPLE)RED.

"Nie życzę sobie Apple w nawiasie" - miał wówczas powiedzieć Jobs.

Ostatecznie Panowie doszli do następującego kompromisu: przygotowany z myślą o kampanii iPod nosił oznaczenie (PRODUCT)RED.