Apple skupuje iPhone'y, które miały kontakt z wodą

Apple rozszerzyło w przypadku smartfonów iPhone opcje programu "Reuse and Recycle". Od teraz skupowane są również urządzenia z zabarwionym czujnikiem wilgoci.

Klienci Apple w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii mają możliwość skorzystania z programu "Reuse and Recycle", w ramach którego mogą oddać używane, lecz sprawne "jabłkowe" urządzenie (iPhone'y, iPady, Maki) w zamian za kartę rabatową do wykorzystania przy zakupie nowego iGadżetu.

W przypadku iPhone'a pojawiła się właśnie bardzo istotna zmiana. Dotyczy ona czujnika wilgoci i polega na tym, że od teraz w rozliczeniu przyjmowane będą nawet egzemplarze, w przypadku których wspomniany czujnik jest zabarwiony.

Zobacz również:

  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!
  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [21.10.2021]
  • Komputronik - wyjątkowe promocje na 25 urodziny

Koszty

Jak nowa opcja wpływa na wycenę? Np. w przypadku 64-gigabajtowego czarnego iPhone'a 5 z sieci AT&T wybranie opcji kontaktu z wodą skutkuje spadkiem proponowanej ceny urządzenia z 350 USD do 230 USD:

Apple skupuje iPhone'y, które miały kontakt z wodą

Apple - program Reuse and Recycle

Na koniec jeszcze bardzo ważna uwaga: smartfony z wodą pod wyświetlaczem, lub śladami korozji na portach nie kwalifikują się do wymiany.