Apple spełni prośby użytkowników. Tani i duży iPhone w drodze!

Rewelacyjne wyniki sprzedażowe iPhone'a 12 Pro Max skłoniły firmę Apple do opracowania tańszego odpowiednika. Co wiemy o tanim modelu z dużym ekranem? Kiedy możemy spodziewać się jego debiutu?

W sieci co jakiś czas pojawiają się plotki o tańszych modelach iPhone'a z rodziny SE. Dotychczas Apple wprowadziło na rynek dwie generacje tańszych smartfonów - SE oraz SE 2020. Oba urządzenia są dosyć kompaktowe oraz łączą design starszych generacji z najnowszymi podzespołami.

iPhone 11 pozostanie w sprzedaży pomimo sporego już stażu rynkowego
Źródło: apple.com

iPhone 11 pozostanie w sprzedaży pomimo sporego już stażu rynkowego

Źródło: apple.com

Analitycy rynkowi przewidują, że Apple wprowadzi na rynek nowy model iPhone'a SE dopiero w 2022 roku. Okazuje się jednak, że być może warto zaczekać na premierę nowych modeli. Zgodnie z najnowszymi informacjami, które trafiły do sieci, jeden z nich otrzyma ekran o przekątnej 6,7 cala.

Zobacz również:

Wiadomość ta została przekazana przez Ming Chi-Kuo. Niestety nie precyzuje on dokładnie o jaki model chodzi. Wiemy jedynie, że iPhone z ekranem o przekątnej 6,7 cala ma kosztować około 900 dolarów. Oznacza to, że będzie o 200 dolarów tańszy od iPhone'a 12 Pro Max. Taka wycena może sugerować, że mówimy o pełnoprawnym flagowcu, a nie tańszym modelu z rodziny iPhone SE.

Jedno jest pewne - konsumenci szukający tańszego iPhone'a otrzymają w przyszłym roku dwa ciekawe modele. Bazowy iPhone SE ma bowiem otrzymać obudowę z iPhone'a 11, ekran o przekątnej 6,1 cala oraz nowoczesne podzespoły.

Niestety ucierpią na tym fani kompaktowych modeli. Jedynym dostępnym smartfonem z niewielkim ekranem będzie iPhone 13 mini. Jego cena będzie zauważalnie wyższa od sprzedawanego aktualnie iPhone'a SE 2020.

Jak wyglądać będzie portfolio Apple w przyszłym roku? Stawkę otworzy iPhone SE 2021. Nieco wyżej znajdzie się iPhone 11, który nadal będzie sprzedawany i zastąpi model Xr. Dalej znajdziemy modele z rodziny iPhone 13/14.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: ubergizmo.com