Apple sprzeda w tym roku ponad 86 milionów iPhone'ów. Zdetronizuje Nokię

Według Digitimes Research Apple sprzeda w 2011 roku najwięcej smartfonów na świecie. Wyprzedzi więc pod tym względem dotychczasowego lidera - fińską Nokię.

Sprzedaż smartfonów w 2010 i 2011 roku(źródło: digitimes.com)

Sprzedaż smartfonów w 2010 i 2011 roku(źródło: digitimes.com)

Polecamy:

Zobacz też:

Według Digitimes Research w 2011 roku sprzedanych zostanie w sumie 462 miliony smartfonów, czyli aż o 60% więcej niż w roku poprzednim. Co ważne dla Apple, to właśnie jego iPhone sprzeda się w liczbie 86,4 miliona sztuk (82% więcej niż w 2010 roku) powodując, że firma z Cupertino zdetronizuje dotychczasowego lidera - fińską Nokię (74,4 miliony sprzedanych smartfonów; spadek o 26%).

W sumie danych takich należało oczekiwać. Już w lipcu informowaliśmy bowiem, że Apple sprzedało w II kwartale najwięcej smartfonów na świcie. Ponadto Nokia praktycznie na własne życzenie traci rynek. Jej nieudana strategia oraz brak w ofercie mogącego skutecznie powalczyć z iPhone’em przekładają się na coraz gorsze wyniki. Być może jednak fiński producent "odbije się od dna" po wprowadzeniu na rynek pierwszych urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone 7.

Warto też dodać, że na trzecim miejscu powinien uplasować się Samsung (67 milionów sprzedanych smartfonów), natomiast spośród wszystkich producentów największy wzrost sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku zanotować ma firma Huawei (ponad 400%!).