Apple sprzedało więcej urządzeń z iOS w roku 2011 niż Maków w ciągu 28 lat

Apple sprzedało więcej urządzeń mobilnych wyposażonych w system iOS w roku 2011 niż komputerów Mac w ciągu 28 lat ich obecności na rynku. Popularność smartfonów i tabletów była zaskoczeniem dla wielu, zupełnie zmieniła sytuację na rynku oraz otworzyła nowy etap w historii technologii użytkowych.

Produkty Apple

Horace Dediu na blogu firmy Asymco podał, że od pojawienie się pierwszego iPhone'a w połowie 2007 roku do końca roku 2011 sprzedano 316 mln urządzeń z systemem iOS (iPhone, iPod touch, iPad). Od wydania pierwszego Macintosha, 28 lat temu, sprzedano natomiast 122 mln komputerów Mac.

Dediu zauważa, że iOS wyprzedził platformę OS X w mniej niż cztery lata, a w roku 2011 sprzedano więcej urządzeń z iOS (156 mln) niż wszystkich Maków kiedykolwiek (122 mln).

Ilość sprzedanych urządzeń Apple oraz czas ich obecności na rynku (źródło: Asymco.com)

Ilość sprzedanych urządzeń Apple oraz czas ich obecności na rynku (źródło: Asymco.com)

Zobacz też: Smartfony wreszcie pokonały komputery - 2011 to rok drogich telefonów

Wcześniej prezes Apple, Tim Cook mówił, że 55 mln sprzedanych iPadów było dla jego firmy pozytywnym zaskoczeniem i dodał, że do sprzedania tylu Maków potrzebowała ona 22 lat. Można śmiało powiedzieć, że Apple wyznaczyło nowy rozdział w historii technologi mobilnych, a technologie mobilne wyznaczyły nowy rozdział w historii firmy.