Apple straci pozycję największego dostawcy komputerów all-in-one

Na razie Apple jest jeszcze największym dostawcą komputerów all-in-one, co w jego przypadku oznacza iMaki, ale już niedługo koronę amerykańskiej firmie może odebrać Lenovo. Chiński producent korzysta z dużego zainteresowania pecetami na rodzimym rynku.

Apple iMac i Lenovo IdeaCentre B510
Raport Digitimes.com pokazuje, że iMaki sprzedawały się lepiej od komputerów all-in-one innych firm. Apple sprzedało ich w 2011 roku 3,7 mln. Lenovo zajmuje drugie miejsce z 2,9 mln sprzedanych urządzeń, a HP trzecie miejsce z 2,4 milionami dostarczonych komputerów tego typu. Raport prognozuje jednak, że za rok Apple sprzeda 3,8 mln iMaków, a Lenovo 4,0 mln pecetów all-in-one.

Digitimes podaje, że przewagą Apple jest charakterystyczna stylistyka, ale HP i Lenovo oferują większą różnorodność swoich produktów, co dotyczy ich wyglądu, specyfikacji technicznej i ceny. iMaki nie dają wielkiej szansy wyboru w tym zakresie. Dlatego też Apple ma stracić pierwsze miejsce na rzecz Lenovo.

W 2011 roku sprzedanych zostanie 13,5 mln komputerów all-in-one, a liczba ta powinna wzrosnąć w 2012 roku do 15,8 mln - podaje Digitimes. W bieżącym roku mają one stanowić 9,3 procent, a w przyszłym 10,5 procent całego rynku komputerów stacjonarnych.

Chiny są widziane, jako kluczowy rynek dla pecetów all-in-one (i nie tylko). Lenovo ma tam dominująca pozycje i to będzie główną przyczyną sukcesu firmy w 2012 roku. Jeśli jesteście zainteresowani urządzeniami tego typu to zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem kupującego oraz testami komputerów all-in-one.