Apple szaleje z pozwami. Po Samsungu przyszła kolej na Motorolę

Florian Mueller na blogu FOSS Patents opublikował kolejne interesujące informacje na temat "patentowej wojny" rozpętanej przez Apple. Otóż producent iPada na celownik wziął nie tylko tablet Samsung Galaxy Tab 10.1, ale również tablety Motoroli i niemieckiej firmy JAY-tech.

Apple potwierdziło wczoraj, że niemiecki sąd wstępnie zakazał sprzedaży tabletów Samsung Galaxy Tab 10.1 we wszystkich krajach Unii Europejskiej oprócz Holandii. Jak pamiętamy, nieco wcześniej podobny zakaz został wydany w Australii.

Florian Mueller na blogu FOSS Patents opublikował jednak kolejne interesujące informacje na temat "patentowej wojny" jaką wytoczył rywalom producent iPada. Otóż okazuje się, że wraz z Samsungiem na jego celowniku znalazła się również Motorola i niemiecka firma JAY-tech.

Zobacz również:

Złożony w niemieckim sądzie pozew przeciwko Motoroli dotyczy naruszenia przez nią praw patentowych chroniących wzornictwo. Apple twierdzi bowiem, że tablet Xoom jest za bardzo podobny do iPada. W pozwie co prawda nie ma jasno sprecyzowanych oczekiwań, lecz można raczej w ciemno założyć, że chodzi o nakaz zaprzestania dystrybucji urządzenia Motoroli na rynku europejskim.

W przypadku niemieckiej firmy, której tablet rzeczywiście jest bliźniaczo podobny do iPada, Apple udało się natomiast już uzyskać decyzję sądu zakazującą jego sprzedaży.

Co sądzicie na ten temat? Czy zgadzacie się ze zdaniem naszych czytelników (patrz poniżej), którzy zabrali głos w sprawie decyzji australijskiego sądu zakazującej sprzedaży Samsung Galaxy Tab 10.1?

Apple szaleje z pozwami. Po Samsungu przyszła kolej na Motorolę