Apple szuka terenów testowych dla swojego wozu

W lutym 2015 roku informowaliśmy o pracach Apple nad samosterującym wozem. Wówczas były to w większości plotki, ale ujawnione prze The Guardian dokumenty jasno wskazują, że firma z Cupertino nie próżnuje.

Dokumenty te przedstawiają Project Titan, mający na celu zbudowanie w pełni sprawnego, samosterującego samochodu. Co więcej, prace są już na tak zaawansowanym etapie, że firma szuka miejsca do testów pojazdu. W maju jej przedstawiciele spotkali się z osobami zarządzającymi GoMentum Station, czyli poligonem testowym marynarki wojennej. Na powierzchni tego terenu znajduje się ponad 20 mil dróg i replika zabudowy miejskiej - teren wręcz idealny do eksperymentowania z tego typu samochodem.

GoMentum Station (foto: oficjalna strona)

GoMentum Station (foto: oficjalna strona)

Jak wynika jeszcze z ujawnionych dokumentów, nad wozem pracuje kilkuset inżynierów. Oddano im do dyspozycji biurowiec w Sunnyvale, znajdującym się cztery mile od głównej siedziby Apple w Cupertino. Informacje o poszukiwaniu terenów testowych wskazują na to, że prace nad autem są już w bardzo zaawansowanej fazie. Nie wygląda jednak na to, aby wóz ten stanowił już konkurencję dla podobnego wynalazku Google. Apple jak na razie nie komentuje doniesień The Guardian.