Apple szykuje 22-calowego "dotykowego" iMaka?

Firma Apple szykuje się do wzbogacenia oferty iMaków modelem wyposażonym w 22-calowy dotykowy ekran - twierdzi serwis DigiTimes.

Serwis DigiTimes opiera się na doniesieniach chińskiego Commercial Times. Wynika z nich, że Apple zamierza wprowadzić do swojej oferty pierwszego iMaka wyposażonego w pojemnościowy ekran o przekątnej wynoszącej 22 cale. Obecnie w ofercie firmy goszczą zaprezentowane w październiku poprzedniego roku 21,5- i 27-calowe modele (zastąpiły wówczas iMaki dysponujące ekranami o przekątnej wynoszącej 20 i 24 cale).

Produkcją nowych komputerów zająć ma się firma Quanta Computer Inc., natomiast dostarczaniem dotykowych ekranów - Sintek Photronic. Commercial Times twierdzi ponadto, że dotykowe iMaki trafią do sprzedaży pod koniec tego roku.

Do doniesień chińskiego dziennika należy jednak podchodzić z pewną ostrożnością. W tamtym roku twierdził on np., że Apple pracuje nad "dotykowym" netbookiem. Ponadto wchodząc na stronę firmy Sintek możemy się przekonać, że obecnie oferuje ona pojemnościowe panele o przekątnej wynoszącej od 2,8 do 12 cali.

Jeżeli jednak Commercial Times ma rację, być może więcej na temat nowych iMaków dowiemy się na najbliższej konferencji Apple (27 stycznie, centrum Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco), na której prawdopodobnie (przynajmniej wszyscy tego oczekują) zostanie zaprezentowany inny owiany tajemnicą produkt - pierwszy "jabłkowy" tablet (iSlate).