Apple szykuje 7,85-calowy tablet iPad z bardzo cieniutką ramką

Szykowany (prawdopodobnie) przez Apple 7,85-calowy tablet iPad będzie dysponował ekranem, który zostanie otoczony ramką cechującą się bardzo małą szerokością - twierdzi serwis DigiTimes.com.

7,85-calowy tablet Apple iPad

Spekulacje na temat małego tabletu Apple iPad pojawiają się już od dawna. Najświeższe z nich pochodzą z serwisu DigiTimes.com, który opierając się na informacjach pozyskanych od jednego z dostawców Apple twierdzi, że urządzenie to będzie dysponowało 7,85-calowym ekranem otoczonym ramką o bardzo małej szerokości. Chodzi o to, aby przy jak najmniejszych gabarytach tablet oferował jak największy obszar widzenia, co pozwoliłoby mu zdobyć przewagę nad konkurencyjnymi 7-calowymi konstrukcjami takich firm jak Amazon, czy Samsung.

Serwis twierdzi ponadto, że wspomniany ekran, w przeciwieństwie do ekranu nowego iPada, nie będzie mógł się pochwalić oznaczeniem Retina oraz, że jego dostawami zajmą się firmy LG Display i AU Optronics (AUO). Wspomina też o cenie tabletu, która powinna oscylować w przedziale 249-299 USD.

Zobacz również:

  • Recenzja: iPad mini
  • Darmowe gry od Epic Games Store. Świetny horror w ofercie

Jeżeli firma Apple faktycznie wprowadzi do sprzedaży wspomniane urządzenie (powinno to nastąpić jeszcze w tym roku), będzie mogła powalczyć w znacznie szerszym zakresie na i tak zdominowanym przez siebie rynku tabletów. Zaoferuje bowiem do dyspozycji konsumentów nowego iPada, który stawi czoło konkurencyjnym tabletom z najwyższej półki, przecenionego o 100 USD iPada 2 oraz wspomnianego taniego mikrusa.

___________

Wprowadzenie na rynek małego tabletu wydaje się bardzo sensownym pomysłem.