Apple szykuje iPhone'y z dużymi ekranami. Nadchodzi "jabłkowy" phablet?

Serwis Bloomberg donosi, że Apple pracuje nad iPhone'ami wyposażonymi w duże ekrany.

Apple wprowadzając do oferty iPhone'a udowodniło przez lata, że jest bardzo konserwatywne jeżeli chodzi o wielkość wyświetlacza. Dopiero wraz z iPhone'em 5 zdecydowało się bowiem na delikatne ustępstwo i przejście z przekątnej wynoszącej 3,5 cala na 4 cale. Jeżeli jednak najświeższe doniesienia serwisu Bloomberg się potwierdzą oznaczałoby to, że amerykańska firma zamierza wkrótce pójść w ślady swoich konkurentów, którzy wyposażają smartfony w coraz większe ekrany.

Bloomberg przekonuje, że w drugiej połowie przyszłego roku Apple wprowadzi na rynek dwa modele iPhone'ów wyposażone w ekrany o przekątnej wynoszącej 4,7 cala i 5,5 cala. Jak widać, w tym drugim przypadku mielibyśmy do czynienia z pierwszym iPhone'em należącym do powstałej niedawno nowej kategorii urządzeń mobilnych, tzw. phabletów.

Zobacz również:

Czy to możliwe? Wydaje się, że tak. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki sprzedaży rządzącej na rynku linii phabletów Samsung Galaxy Note, której poszczególni członkowie sprzedali się już w sumie (od 2011 roku) w liczbie 40 milionów sztuk. Ponadto warto przypomnieć, że podobne doniesienia opublikował już czerwcu Reuters, który jednakże wspominał o ekranach 4,7 i 5,7 cala.