Apple szykuje iPhone'y z dużymi ekranami. Nadchodzi "jabłkowy" phablet?

Serwis Bloomberg donosi, że Apple pracuje nad iPhone'ami wyposażonymi w duże ekrany.

Apple wprowadzając do oferty iPhone'a udowodniło przez lata, że jest bardzo konserwatywne jeżeli chodzi o wielkość wyświetlacza. Dopiero wraz z iPhone'em 5 zdecydowało się bowiem na delikatne ustępstwo i przejście z przekątnej wynoszącej 3,5 cala na 4 cale. Jeżeli jednak najświeższe doniesienia serwisu Bloomberg się potwierdzą oznaczałoby to, że amerykańska firma zamierza wkrótce pójść w ślady swoich konkurentów, którzy wyposażają smartfony w coraz większe ekrany.

Bloomberg przekonuje, że w drugiej połowie przyszłego roku Apple wprowadzi na rynek dwa modele iPhone'ów wyposażone w ekrany o przekątnej wynoszącej 4,7 cala i 5,5 cala. Jak widać, w tym drugim przypadku mielibyśmy do czynienia z pierwszym iPhone'em należącym do powstałej niedawno nowej kategorii urządzeń mobilnych, tzw. phabletów.

Zobacz również:

  • HBO GO - 8 porad, które każdy powinien znać
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 06.12.2021]
  • Zobacz, jak wyglądają najbardziej bezpieczne etui dla iPhone

Czy to możliwe? Wydaje się, że tak. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki sprzedaży rządzącej na rynku linii phabletów Samsung Galaxy Note, której poszczególni członkowie sprzedali się już w sumie (od 2011 roku) w liczbie 40 milionów sztuk. Ponadto warto przypomnieć, że podobne doniesienia opublikował już czerwcu Reuters, który jednakże wspominał o ekranach 4,7 i 5,7 cala.