Apple szykuje konsole do gier. Czy to konkurent dla PS5 i Xbox Series X?

Najnowsze wieści donoszą, że Apple zamierza wyprodukować konsole do gier. Czy Sony i Microsoft powinny się bać nowego konkurenta?

Rynek konsol do gier do bardzo zamknięte środowisko kontrolowane przez kilka firm. Obecnie prym wiedzie Sony i Microsoft ze swoimi konsolami PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X, a spore udziały w rynku ma także Nintendo.

Apple TV

Apple TV

Najnowsze informacje wskazują, że Apple zamierza dołączyć do konkurencji i zarobić nieco na grach wideo. Niestety całość może okazać się ogromnym niewypałem.

Zobacz również:

  • MacBook Air 13 w niskiej cenie w RTV Euro AGD!
  • Apple wciąż pracuje nad homeOS! Czym będzie nowy system operacyjny?
  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch

Od lat wiadomo, że komputery Mac nie nadają się do gier. Brakuje im mocnych układów graficznych, gier napisanych pod system operacyjny macOS oraz dodatkowych akcesoriów. Apple od lat lekceważyło sektor gier wideo, ale wraz z prezentacją Apple Arcade w 2019 roku zamierza wkroczyć na nowy rynek.

W przyszłym roku na półkach sklepowych pojawi się nowa konsola do gier produkowana przez Apple. Chodzi o Apple TV kolejnej generacji, które według Bloomberga pojawi się na rynku wraz z zupełnie nowym kontrolerem.

Przystawka do telewizora zaoferuje wzmocnione podzespoły, które pozwolą zamienić ją na prostą konsolę do gier.

Przecieki zakładają, że Apple TV zaoferuje procesor Apple A12X znany z iPad'a Pro 2018 oraz 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Przystawka kompatybilna będzie z usługą Apple Arcade. Oznacza to, że na prawdziwego konkurenta dla Sony PlayStation 5 oraz Xbox Series X nie powinniśmy liczyć.

Źródło: theapplepost.com