Apple szykuje mniejszego iPada Pro. Premiera razem z iPhonem SE

Już 15 marca Apple zaprezentuje prawdopodobnie iPada Pro w wersji z ekranem 9,7 cala. Towarzyszyć mu ma premiera 4-calowego iPhone'a SE.

Serwis 9to5mac donosi, że Apple szykuje się do premiery mniejszego iPada Pro wyposażonego w ekran o przekątnej wynoszącej 9,7 cala. Urządzenie będzie oferowało takie same podzespoły jak jego 12,9-calowy "brat", w tym system czterech głośników. Ponadto pozwalać ma na skorzystanie z rysika Apple Pencil oraz Smart Connector, czyli zaprojektowanego przez Apple interfejsu, który umożliwia płynną komunikację z klawiaturą Smart Keyboard (oczywiście oznacza to, że Apple szykuje jej mniejszą wersję).

iPhone 5se (iPhone SE?)

Wraz z nowym mniejszym iPadem Pro powinien mieć też premierę 4-calowy iPhone. Z najnowszych doniesień wynika, że zostanie on nazwany iPhone SE (a nie iPhone 5se) przy czym "SE" oznaczać ma "special edition". Jeżeli Apple faktycznie zdecydowałoby się na na taki krok, warto zastanowić się, jak zostanie oznaczony następca tego modelu: iPhone SE2, iPhone SEs? Moim zdaniem wyglądałoby to nieco dziwnie...

Kiedy premiera?

Nowy iPad Pro oraz iPhone SE mają być zaprezentowane podczas konferencji, która będzie miała miejsce 15 marca. W przypadku iPada dowiadujemy się dodatkowo, że jego sprzedaż powinna się rozpocząć trzy dni później.