Apple szykuje premierę odświeżonego 4-calowego iPhone'a 5S

Jeszcze przed premierą iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus być może będziemy świadkami premiery 4-calowego modelu stanowiącego odświeżoną wersję iPhone'a 5S

Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities twierdzi, że wciąż jest duży popyt na iPhone'y z 4-calowym ekranem. Jego zdaniem Apple zamierza na niego odpowiedzieć wprowadzając na rynek w pierwszej połowie 2016 roku odświeżoną wersję modelu iPhone 5S. Aby zapewnić płynną pracę w środowisku iOS 9 i później iOS 10 wyposażony miałby on zostać w układ A9, który znajdziemy obecnie w modelach iPhone 6S i 6S Plus. Użytkownik nowego smartfona mógłby liczyć też na metalową obudowę. Niestety musiałby przy tym zadowolić się ekranem niepozwalającym na skorzystanie z możliwości jakie oferuje technologia 3D Touch.

Czy to możliwe?

Gdyby chodziło o rynek Androida uważałbym, że nie. Tam bowiem nawet wersje mini/compact flagowców czołowych firm mają ekrany, których przekątna jest znacznie większa od 4 cali. W przypadku zwolenników iPhone'ów 4-calowe urządzenie (wciąż przecież sprzedawany jest iPhone 5S) przy wsparciu odpowiednią ceną może jednak znaleźć sporo nabywców. Ponadto warto pamiętać, że Ming-Chi Kuo dał się do tej pory poznać jako stawiający bardzo trafne prognozy analityk. Przewidział bowiem premierę 4,7- i 5,5-calowewgo iPhone'a, 12-calowego MacBooka i zegarka Apple Watch w dwóch rozmiarach. Nie mylił się też jeżeli chodzi o specyfikację iPhone'a 6S.