Apple szykuje się do odświeżenia MacBook'a Pro - nowy 13 calowy model już w maju

Nowy model powinien zaoferować klawiaturę Magic Keyboard oraz procesory 10 generacji.

Podczas, gdy wszyscy oczekiwali zupełnie nowego 14 calowego MacBook'a Pro, Apple niespodziewanie zaprezentowało odświeżonego MacBook'a Air. Na pierwszy rzut oka komputer wygląda identycznie, jak model z 2019 roku, ale posiada zupełnie nową klawiaturę Magic Keyboard znaną już z 16 calowego MacBook'a Pro. Dodatkowo MacBook Air na 2020 rok oferuje znacznie wydajniejsze czterordzeniowe procesory (w podstawie dwurdzeniowy Intel Core i3), a to wszystko w obniżonej cenie, która startuje z poziomu 4999 zł.

Apple szykuje się do odświeżenia MacBook'a Pro - nowy 13 calowy model już w maju

Źródło: apple.com

Premiera nowego MacBook'a Air spowodowała, że niespełna roczny, kosztujący 6499 zł MacBook Pro 13 stał się mało opłacalnym wyborem. Komputer jest o 1500 zł droższy, ma 2x mniejszy nośnik SSD oraz wadliwą klawiaturę nożycową.

Zobacz również:

  • iPhone 13 - najlepsze akcesoria dla nowych smartfonów Apple
  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [24.09.2021]
  • Wszystko, co wiemy o układach Apple M1X i M2 [20.09.2021]

Jon Prosser przekazał właśnie za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że Apple przygotowuje się do prezentacji nowego 13 calowego MacBook'a Pro. Urządzenie ma pojawić się w sklepach w maju, niespełna rok po prezentacji aktualnie sprzedawanych modeli.

Niestety Jon Prosser informuje, że Apple zaprezentuje 13 calowego MacBook'a Pro, co jest sprzeczne z poprzednimi plotkami. Od miesięcy w sieci krążą informacje o zupełnie nowym 14 calowym MacBook'u Pro z wyświetlaczem mini-LED, klawiaturą Magic Keyboard oraz zminimalizowanymi ramkami okalającymi ekran.

Prosser donosi, że na rynku pojawi się jednak odświeżona wersja 13 calowego MacBook'a Pro. Oznacza to, że sprzedawany obecnie model, którego obudowa pochodzi jeszcze z 2016 roku zaoferuje klawiaturę Magic Keyboard oraz odświeżone procesory Intel należące do 10 generacji układów Core.

Bazowa konfiguracja 13 calowego MacBook'a Pro na 2020 rok zaoferuje czterordzeniowy procesor Intel Core z rodziny Ice Lake wyposażony w układ graficzny Intel G7, 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR4X o częstotliwości 3733 MHz oraz 256 GB nośnik SSD w standardzie.

Nadchodzący model podobnie, jak MacBook Air 2020 będzie obsługiwać ekran Pro Display XDR oraz inne monitory w rozdzielczości 6K. Cena powinna pozostać niezmieniona.

Sprawdź, ile kosztuje MacBook Air i MacBook Pro.

Źródło: twitter.com