Apple szykuje się do produkcji Apple A15. Procesor iPhone 13 już w maju.

Gigant z Cupertino przygotowuje się do uruchomienia produkcji procesorów do tegorocznych modeli iPhone'a 13. Co wiemy o nadchodzącym układzie Apple A15?

Najnowsze informacje potwierdzają, że Apple nadal zleca produkcję tajwańskiej firmie TSMC. Przedsiębiorstwo to przygotowuje się już do uruchomienia produkcji procesora Apple A15, który trafi do nadchodzących modeli iPhone'a 13.

Apple A15
Źródło: 9to5mac.com

Apple A15

Źródło: 9to5mac.com

Zgodnie z raportem portalu Digitimes, Apple zamierza rozpocząć produkcję Apple A15 w maju. Procesor wykorzystuje 5 nm proces technologiczny, który wykorzystywany jest aktualnie do produkcji procesora Apple A14.

Nowy układ zachowa identyczne wymiary, ale zaoferuje nieco ulepszony proces technologiczny, który przełoży się na wzrost wydajności. Apple A14 był pierwszym seryjnie produkowanym procesorem mobilnym wykorzystującym 5 nm proces technologiczny. Przez rok obie firmy dopracowały standard produkcyjny, a zebrane doświadczenia zostaną wykorzystane podczas produkcji układu Apple A15.

Dodatkowo DigiTimes sugeruje, że Apple zamówiło już pierwszą partię układów wyprodukowanych w 4 nm procesie technologicznym. Mają one zostać dostarczone pod koniec 2021 roku i trafić do nowych komputerów Mac w pierwszej połowie 2022 roku.

W chwili obecnej brakuje szczegółowych informacji na temat wzrostu wydajności procesora Apple A15 w stosunku do poprzednika.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Źródło: 9to5mac.com