Apple szykuje zupełnie nowego 14 calowego MacBook'a Pro z ekranem miniLED, iPad'a Pro oraz iMac'a

Podstawowy sprzęt dla profesjonalistów od Apple już niedługo doczeka się poważnej aktualizacji. Razem z nim przybędzie nowy iPad Pro oraz iMac.

MacBook Pro 13 to obecnie najbardziej uniwersalny komputer przenośny w portfolio Apple. W 2019 roku zaktualizowano podstawowe konfiguracje z dwoma portami Thunderbolt 3, które otrzymały pasek dotykowy Touch Bar znany z droższych wersji oraz co ważniejsze czterordzeniowe procesory. Dzięki temu sprzęt ten jest znacznie wydajniejszy od podstawowego MacBook'a Air, a przy okazji nie jest od niego dużo droższy.

Apple szykuje zupełnie nowego 14 calowego MacBook'a Pro z ekranem miniLED, iPad'a Pro oraz iMac'a

Źródło: apple.com

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w marcu Apple może zdecydować się na zaprezentowanie zupełnie nowego 14 calowego MacBook'a Pro, iPad'a Pro 12,9 oraz iMac'a 27. Ostatnie z urządzeń sprzedawane jest w identycznej obudowie od końca 2012 roku.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [26.07.2021]
  • Kiedy kolejna konferencja Apple? Jesienią czy wcześniej?
  • Wyświetlacz XDR Mini-LED w iPadzie Pro 12,9 z problemami!

Informacje na temat nadchodzącego MacBook'a Pro z 14 calowym wyświetlaczem przekazał Ming Chi-Kuo - popularny analityk specjalizujący się w produktach Apple. Twierdzi on, że po wprowadzeniu 16 calowego MacBook'a Pro gigant z Cupertino zdecyduje się na wprowadzenie nowego MacBook'a Pro z 14 calowym ekranem, który zastąpi obecnie sprzedawane konfiguracje z 13 calowymi matrycami.

To dosyć dziwna sytuacja. Apple było pierwszym producentem, który zaczął produkować mniejsze, 13 calowe modele na masową skalę. Wszystko wskazuje na to, że po latach Apple weryfikuje swoje poglądy i zamierza udostępnić swoim klientom nieco większą przestrzeń roboczą, przy zaoferowaniu identycznych wymiarów komputera.

Nowy model może zostać po raz pierwszy wyposażony w ekran Retina wyprodukowany w technologii miniLED.

Kuo informuje także, że w czwartym kwartale tego roku Apple wprowadzi na rynek iPad'a z 12,9 calowym ekranem, który również wykorzysta technologię miniLED. Nie zabraknie również oczekiwanego przez wielu zupełnie nowego iMac'a z 27 calowym wyświetlaczem. Komputer ten w obecnej formie zadebiutował na rynku w 2012 roku i od tego czasu Apple systematycznie wymienia jego podzespoły. Nowy model ma zaoferować zmniejszone ramki okalające ekran. Obecny iMac z 27 calowym wyświetlaczem jest większy od konkurencyjnych platform z 31-32 calowymi panelami.

Źródło: 91mobiles.com