Apple testuje 13 calowe MacBook'i Pro z procesorami Ice Lake

MacBook Pro 13 w wersji na 2020 roku może zaoferować spory skok wydajnościowy.

Wszystko wskazuje na to, że Apple przygotowuje się do kolejnego odświeżenia swoich komputerów MacBook Pro. Po prezentacji nowego MacBook'a Pro z 16 calową matrycą i klawiaturą Magic Keyboard nadchodzi czas na nieco bardziej kompaktowego 13 calowego MacBook'a Pro.

Apple testuje 13 calowe MacBook'i Pro z procesorami Ice Lake

Źródło: macworld.co.uk

Obecnie Apple sprzedaje 13 calowe MacBook'i Pro oparte na specjalnie zaprojektowanych procesorach Intel Coffee Lake należących do 8 generacji układów Core. Modele te pojawiły się na rynku w połowie 2019 roku, kiedy to wszyscy oczekiwali już nadejścia nowych procesorów Ice Lake i Comet Lake należących do 10 generacji.

Zobacz również:

Już niedługo również Apple może zaoferować MacBook'i oparte na nowych chipach. Jeżeli rozważasz zakup 13 calowego MacBook'a Pro prawdopodobnie warto zaczekać na nowe modele, które przyniosą sporą liczbę zmian.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez @_rogame na twitterze nadchodzący 13 calowy MacBook Pro wykorzysta procesory Intel Ice Lake.

Podobnie, jak w przypadku obecnie sprzedawanych MacBook'ów Pro będą to układy, które znajdą się jedynie w sprzęcie od Apple. Gigant z Cupertino od wielu lat stosuje chipy, które Intel produkuje dla niego na zamówienie. Z informacji przekazanych przez @_rogame dowiadujemy się, ze prawdopodobnie najmocniejsza konfiguracja MacBook'a Pro z 13 calową matrycą zaoferuje procesor Intel Core i7-1068NG7, aż 32 GB pamięci operacyjnej oraz 2 TB dysk SSD.

Intel Core i7-1068NG7 to układ należący do 10 generacji, który posiada cztery rdzenie o bazowym taktowaniu 2,3 GHz, które w razie potrzeby może wzrosnąć w trybie Turbo Boost do 4,1 GHz.

Bardzo możliwe, że po raz pierwszy w historii Apple rozpocznie sprzedaż 13 calowego MacBook'a Pro z 32 GB pamięci operacyjnej. Na brak takiej konfiguracji narzekamy już od kilku lat.

Dodatkowo ujawniona konfiguracja wskazuje na obecność nośnika SSD o pojemności aż 2 TB.

Całość zostanie uzupełniona przez zmodyfikowaną klawiaturę Magic Keyboard.

Premiery nowego MacBook'a Pro z 13 calowym wyświetlaczem możemy spodziewać się już w kwietniu.

Źródło: ubergizmo.com