Apple testuje alternatywne sposoby ładowania zegarka iWatch. Jeden z nich wykorzystuje ruch ręki

Serwis New York Times donosi, że Apple testuje obecnie trzy sposoby ładowania akumulatora urządzenia naręcznego iWatch.

"Inteligentne" zegarki to kolejna klasa urządzeń, która powoli zaczyna wkraczać na mobilny rynek. Na przykładzie Samsunga Galaxy Gear widać jednak, że nie będzie jej tak łatwo zaskarbić sobie przychylność konsumentów. Produkt koreańskiego producenta sam jednak jest sobie tutaj winien ponieważ nie jest pozbawiony wad. Jedną z nich jest, delikatnie to ujmując, nieciekawy design, natomiast drugą, najważniejszą, zasilanie wymagające codziennego ładowania.

Wiele wskazuje na to, że do "zegarkowej" gry zamierza także dołączyć Apple. Najświeższe doniesienia serwisu New York Times sugerują, że producent iPhone'a zamierza jednak bardzo poważnie podejść do wspomnianej kwestii zasilania. Obecnie testuje bowiem podobno różne sposoby ładowania akumulatora swojego naręcznego gadżetu. Mowa tutaj o ładowaniu indukcyjnym, ładowaniu poprzez ruch ręką i ładowaniu za pomocą wbudowanych w ekran paneli słonecznych.

Zobacz również:

  • Cyber Monday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [29.11.2021]
  • Apple pobiło rekord sprzedaży iPhone'a w Black Friday!

Warto przypomnieć, że pierwsza z tych metod jest już stosowana w różnych produktach, m.in. w smartfonie Nokia Lumia 920 oraz pamiętać, że Apple faktycznie posiada szereg patentów związanych z różnymi metodami zarządzania zasilaniem.