Apple testuje iPhone'a 6 z iOS 7?

Serwis The Next Web podzielił się interesującą informacją na temat nowej generacji iPhone'a.

Do serwisu The Next Web zgłosił się jeden z deweloperów współpracujących z Apple przedstawiając interesujące zapisy logowania swojej aplikacji. Wynika z nich, że urządzenie, na którym była ona zainstalowana, posiadało identyfikator "iPhone6,1" i pracowało pod kontrolą systemu iOS 7. Dla porównania, najnowsza obecnie generacja "jabłkowego" smartfona identyfikowana jest (w zależności od wykorzystywanej technologii komunikacji) jako "iPhone5,1" i "iPhone 5,2".

To jednak nie wszystko. Przyglądając się adresowi IP, z którego kontaktowała się aplikacja okazało się bowiem, że należy on do siedziby Apple w Cupertino. Oznaczać to więc może, że amerykańska firma posiada już działającego iPhone'a 6, którego obecnie testuje.

Niestety z deweloperskich wpisów logowania nic nie dowiadujemy się na temat specyfikacji sprzętowej urządzenia. Jeżeli natomiast chodzi o system iOS 7, z wcześniej pojawiających się spekulacji wynikało, że Apple rozpoczęło nad nim prace pod koniec poprzedniego roku.

Na koniec warto przypomnieć, że według wielu źródeł premiery następnej generacji iPhone'a (najpewniej iPhone'a 5S) możemy oczekiwać w połowie tego roku.


Zobacz również