Apple udostępnia aktualizację systemów OS X 10.9.4 i iOS 7.1.2

Apple przygotowało dla swoich klientów paczki z aktualizacją oprogramowania dla komputerów Mac oraz urządzeń mobilnych, takich jak smartfony iPhone i tablety iPad. To zapewne ostatnia większa aktualizacja desktopowego i mobilnego systemu przed zapowiedzianymi na jesień OS X 10.10 Yosemite oraz iOS 8.

Do premiery systemów OS X 10.10 Yosemite i iOS 8 pozostało jeszcze kilka miesięcy. Obecnie deweloperzy mogą już testować wersję beta oprogramowania dla komputerów typu Mac oraz smartfonów i tabletów od Apple. Producent nie zapomina jednak o zwykłych użytkownikach. Dzisiaj pojawiły się nowe wersje systemu dla wszystkich typów urządzeń sprzedawanych przez giganta z Cupertino.

Użytkownicy komputerów Mac mogą pobrać już aktualizację OS X Mavericks 10.9.4. Nowa wersja systemu zawiera w sobie przeglądarkę Safari w wersji 7.0.5 i rozwiązuje trapiący użytkowników błąd związany z łącznością Wi-Fi. Wedle zapewnień Apple od teraz przy wybudzaniu komputera nie powinno być już problemu z połączeniem się do znanej sieci po otwarciu klapy MacBooka lub wznowieniu pracy iMaka i Maka Mini.

Apple udostępnia aktualizację systemów OS X 10.9.4 i iOS 7.1.2

Osoby korzystające z tabletów iPad i telefonów iPhone też mogą wykonać dzisiaj aktualizację oprogramowania. W obu przypadkach nowa wersja oznaczona jest iOS 7.1.2. Wśród nowości wymienione zostało usunięcie błędu polegającego na nieszyfrowaniu przez aplikację Mail załączników. Poprawiono też wsparcie dla iBeacon i usunięto inne błędy i niedoróbki. Co ciekawe, uaktualnienie iOS 7.1.2 nie łata luki umożliwiającej wykonanie Jailbreaka.