Apple udostępnia deweloperom betę iOS 12.4

Ta aktualizacja systemu iOS prawdopodobnie przygotowuje go do obsługi Apple Card, która pojawi się latem.

W drugim tygodniu maja firma Apple opublikowała aktualizację wszystkich systemów operacyjnych, pod kontrolą których działają jej urządzenia. W przypadku iOS 12.3 jedyną nowością była nowa aplikacja Apple TV gotowa na obsługę nowych modeli subskrybcji zaprezentowanych przez Apple w marcu. Zaledwie kilka dni później deweloperzy dostali powiadomienia o kolejnej aktualizacji. Firma z Cupertino zaczęła udostępniać pierwszą betę iOS 12.4.

Apple udostępnia deweloperom betę iOS 12.4

Źródło: macworld

WWDC już niedługo i oczekujemy bety iOS13, a tym czasem Apple cały czas rozwija iOS 12. Gdybyśmy mieli do czynienia jedynie z poprawkami błędów i zabezpieczeń firma udostępniło by system w wersji 12.3.1. Tak się jednak nie stało. iOS 12.4 musi zawierać jakąś nową funkcje skierowaną dla użytkowników skoro przedsiębiorstwo zdecydowało się na zmianę liczby.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [24.09.2021]
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [23.09.2021]

Ci, którzy należą do programu deweloperskiego Apple mogą już zarejestrować swoje urządzenia i pobrać betę systemu. Osoby, które nie są deweloperami mogą zarejestrować urządzenia do programu publicznej bety, w ramach które udostępniane są testowe wersje systemów operacyjnych. Dokonasz tego odwiedzają stronę beta.apple.com. Chociaż wiele wydań beta jest stabilnych, a niektóre z nich zawierają nawet poprawki zabezpieczeń, które nie są jeszcze dostępne w oficjalnych wydaniach odradzamy instalacji oprogramowania beta na Twoim podstawowym urządzeniu.

Jeżeli mimo wszystko się na to zdecydujesz to pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową wszelkich danych przed instalacją systemu w wersji beta. Musisz również wiedzieć, że kopia zapasowa danych utworzona na oprogramowaniu beta nie będzie mogła być użyta po powrocie do starszego (stabilnego) systemu. Tak więc wykonując kopię zapasową na urządzeniu z zainstalowanym systemem iOS 12.4 w wersji beta będzie ona kompatybilna tylko i wyłącznie z kolejnymi wersjami beta tego systemu oraz nowszymi stabilnymi wydaniami. Po powrocie do systemu iOS 12.3 nie będziesz mógł jej wykorzystać.

Apple udostępnia deweloperom betę iOS 12.4

Źródło: macworld

Co nowego w iOS 12.4?

Gdybyśmy mieli zgadywać, co nowego zaimplementowano w iOS 12.4 stawialibyśmy na dodaniu obsługi Apple Card, która zadebiutuje w lato, ale nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować, dopóki usługa nie zostanie oficjalnie uruchomiona. Bardzo prawdopodobne jest, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia Apple Card na rynek. Karta płatnicza z Cupertino zostanie wprowadzona w wakacje jeszcze przed oficjalnym debiutem iOS 13, więc firma musi zaimplementować jej obsługę w starszej wersji systemu operacyjnego. Inne nowości takie, jak Apple Arcade i Apple TV+ pojawią się jesienią wraz z premierą iOS 13, który prawdopodobnie będzie niezbędny do ich obsługi.

Apple udostępnia deweloperom betę iOS 12.4

Źródło: macworld

Poprawki wizualne: drugą nowością mogą być drobne zmiany wizualne. Apple często przy okazji wprowadzania nowych aktualizacji poprawia wygląd niektórych ikonek, wyrównuje czcionki lub minimalnie zmienia układ rozmieszczenia elementów, ale do tej pory nie widzieliśmy takich zmian w becie iOS 12.4.