Apple udostępnia narzędzie, który usunie nową płytę U2 z konta iTunes

Na konferencji zapowiadającej wprowadzenie do sprzedaży telefonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus firma z Cupertino ogłosiła wiele nowości. Jedną z nich była premiera nowego albumu grupy U2, który został udostępniony za darmo wszystkim klientom firmy korzystającym z iTunes. Nie wszyscy posiadacze urządzeń mobilnych i komputerów Apple byli jednak zadowoleni.

W zeszłym tygodniu Apple pokazało światu oficjalnie swoje najnowsze telefony. Podczas premiery iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus szef firmy Apple zaprosił na scenę muzyka z grupy U2. Tim Cook i Bono wspólnie ogłosili, że najnowszy album zespołu zostanie udostępniony bezpłatnie wszystkim użytkownikom iTunes.

Apple udostępnia narzędzie, który usunie nową płytę U2 z konta iTunes

Firma z Cupertino zapłaciła za to 100 milionów dolarów, dzięki czemu album może pobrać bezpłatnie aż 500 milionów posiadaczy konta Apple ID. Wedle najnowszych informacji od producenta zdecydowało się na to 33 miliony osób. Jest to łączny wynik osób, które słuchały płyty m.in. poprzez iTunes lub serwis streamingowy Beats Music.

Zobacz również:

  • Kolejne problemy z Face ID, tym razem wśród poważnie chorych użytkowników
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Nie wszyscy klienci Apple byli z tego prezentu zadowoleni. Znalazły się wśród użytkowników iPhone’ów, iPadów i Maków, które nie przepadają za U2. Inne osoby nie życzą sobie, aby do ich biblioteki muzycznej cokolwiek było dodawane bez ich zgody. Co więcej, w przypadku osób które miały włączone automatyczne pobieranie zakupionej muzyki, nowy album U2 pobrał się automatycznie w tle.

Dla wszystkich osób, które uznały nową płytę U2 zatytułowaną Songs of Innocence za nietrafiony prezent producent urządzeń z systemami OS X i iOS przygotował specjalne narzędzie. Pozwoli ono trwale usunąć nową płytę zespołu Bono z biblioteki użytkownika, a nie tylko schować ”zakup”.

źródło: 9to5mac.com