Apple udostępnia przenośną pamięć USB z Mac OS X Lion. Cena: 69 USD

Firma Apple rozpoczęła sprzedaż przenośnych pamięci USB z Mac OS X 10.7. Niestety trzeba za nie zapłacić ponad dwukrotnie więcej niż za wersję "online" systemy Lion.

Najnowszy system Apple - Mac OS X 10.7 Lion - został udostępniony do pobrania z App Store 20 lipca. Osoby zainteresowane jego zakupem, muszą wydać na ten cel niespełna 30 USD.

Przed jego premierą niektórzy posiadacze "makówek" skarżyli się jednak na fakt, że posiadają bardzo wolne łącza i ciężko im pobrać nowy OS, który "waży" 3,49 GB.

Apple zmieniło więc swoją poprzednią decyzję co do dystrybucji Mac OS X Lion wyłącznie w wersji "online" za pośrednictwem App Store i postanowiło udostępnić go także na fizycznym nośniku, a konkretnie przenośnej pamięci USB. Niestety operacja ta nie pozwoliła już zachować tak niskiej ceny systemu. Trzeba bowiem za niego zapłacić ponad dwukrotnie więcej - 69 USD.

"OS X Lion jest dostępny na pamięci USB umożliwiając instalację bez potrzeby korzystania z szerokopasmowego Internetu. Po prostu podłącz ją do swojego portu USB i postępuj zgodnie z instrukcjami. OS X Lion jest także dostępny do pobrania za niższą cenę z App Store" - czytamy na stronie sklepu Apple.

Więcej informacji.