Apple udostępniło dziś system iOS 8.0.1, ale użytkownicy iPhone'a 6 przywracają iOS 8

Apple udostępniło dzisiaj niespodziewanie aktualizację swojego systemu operacyjnego, który został napisany z myślą o urządzeniach mobilnych. iOS 8.0.1 okazał się jednak wpadką producenta i szybko został wycofany. Użytkownicy iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, którzy wgrali uaktualnienie, napotkali na poważne problemy. Na szczęście jest szansa na przywrócenie telefonu do pełnej sprawności.

Dzisiaj popołudniu użytkownicy urządzeń Apple po sprawdzeniu dostępności aktualizacji w swoich urządzeniach otrzymali komunikat o możliwości pobrania aktualizacji iOS 8.0.1. Miała ona rozwiązywać kilka irytujących problemów oprogramowania w wersji 8.0. Niestety, tym razem aktualizacja wprowadzała więcej problemów, niż rozwiązywała na nowych smartfonach Apple: iPhonie 6 i iPhonie 6 Plus.

Po instalacji iOS 8.0.1 użytkownicy telefonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus zaczęli się skarżyć na brak możliwości wykonywania połączeń i niedziałający skaner odcisków palców Touch ID. Problem był na tyle poważny, że Apple zdecydowało się na usunięcie aktualizacji ze swoich serwerów i nie da się już jej pobrać. Nie widać też uaktualnienia przy sprawdzaniu jego dostępności za pomocą oprogramowania iTunes.

Osoby, które zainstalowały felerną aplikację i natrafili na problemy, zmuszeni są czekać na kolejną poprawkę lub ręcznie przywracać poprzednią wersję oprogramowania lub wykonać odzyskiwanie systemu z poziomu iTunes. Użytkownicy iPhone’a 5s i wszystkich starszych modeli nie powinni mieć jednak problemów. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Użytkownicy iPhone’ów, iPadów i odtwarzaczy iPod touch, nawet jeśli mają jeszcze możliwość instalacji aktualizacji, poczekali cierpliwie na iOS 8.0.2.

źródło: recode.net